Geodeta

W czym pomóc mogą nam usługi geodezyjne

Na skorzystanie z usług geodety z cała pewnością musimy się zdecydować, kiedy wykonujemy budowę domu. To geodeci zajmują się obsługą geodezyjną inwestycji. Jednak jak zabrać się do budowy domu, tak aby wszystko było zgodne z prawe i aby nikt nie mógł nam niczego zarzucić?

Usługi geodezyjne obejmują wiele zagadnień

GeodetaPrzede wszystkim przed rozpoczęciem budowy musimy zlecić wykonanie mapy do celów projektowych. Ten element będzie niezbędny do wykonania na naszej działce budowy, według projektu. Mapa musi zostać zaktualizowana, ponieważ dostarcza niezbędnych informacji na temat planu zagospodarowania terenu i wszystkich elementów się na nim znajdujących. Istotna w tym przypadku będzie sieć uzbrojenia terenu. Geodeta wykona zleconą mapkę, więc w kolejnym kroku musimy postarać się o projekt budynku i pozwolenie na budowę. Posiadając to wszystko po raz kolejny zgłaszamy się do geodety i przystępuje on do realizacji zlecenia. Usługi geodezyjne w tej kwestii będą polegały na wyznaczeniu dokładnie miejsca, w którym powinna stać budowla. Wyznaczone zostaną wszystkie niezbędne osie konstrukcyjne, tak aby budowlańcy mogli rozpocząć pracę. Co najważniejsze geodezja Poznań, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Poznań, obejmuje również wytyczanie niezbędnych sieci uzbrojenia terenu na przykład sieci gazowej.

Kiedy nasz dom już powstanie, wtedy geodeta musi wykonać podwykonawczą inwentaryzację. Na jej podstawie sporządzi mapkę, która będzie przydatna w momencie zgłaszania zakończenia budowy w należnym organie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *