Stosowanie naturalnych, ekologicznych impregnatów do drewna

Na polskim rynku można znaleźć całe mnóstwo różnych impregnatów do drewna. Niestety większość z nich działa tak samo – powlekają szczelnie drewno, przez co nie jest ono w stanie oddychać. Na dłuższą metę takie impregnaty nie zdają egzaminu, ponieważ powodują butwienie i gnicie drewna od środka.

Naturalny olej do zabezpieczania drewnianych tarasów i altan

olej osmo cenaNa zewnątrz być może drewno wygląda ładnie, ale po pewnym czasie elementy drewniane zaczną się łamać. Dlatego lepiej zastosować sprawdzone i przebadane preparaty do drewna, które pozwalają mu oddychać. Mowa o olejach Osmo, które zostały stworzone tylko z naturalnych składników. W skład oleju Osmo wchodzą tylko i wyłącznie oleje i woski roślinne. Osmo działa inaczej niż reszta impregnatów. Osmo nie tworzy specyficznej, sztucznej powłoki na drewnie. Przeciwnie – olej wnika w strukturę drewna i impregnuje elementy nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Właśnie dlatego żywotność drewnianych części jest znacznie dłuższa. Jeśli chodzi o olej osmo cena, to wszystko zależy od tego, jaką pojemność oleju wybierzemy. Dostępne są zarówno małe pojemniki na niewielkie drewniane fragmenty jak i większe zbiorniki z olejem do pokrywania altan drewnianych czy tarasów. Olej Osmo sprawdzi się dobrze w każdym gatunku drewna – niezależnie od tego, czy będzie to drewno dębowe, sosnowe, modrzewiowe, bukowe czy inne. Osmo jest rozwiązaniem ekologicznym – nie zawiera w swoim składzie żadnych sztucznych substancji.

W oleju znajduje się tylko to, co naturalne. Olej jest odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki olejowi Osmo drewno wygląda ładnie i naturalnie. Wystarczy już jedna warstwa oleju Osmo, by drewno było zabezpieczone. Szczególnie poleca się stosowanie olejów Osmo na zewnątrz, czyli właśnie na altanach i tarasach z drewna.