Klimatyzatory przysufitowo-przypodłogowe

Jednym z naszych wyborów podczas podjęcia decyzji dotyczącej klimatyzatorów może być postawienie na klimatyzator przysufitowo-przypodłogowy. Ta wydawać się można skomplikowana nazwa, nie przekłada się absolutnie na montaż i użytkowanie urządzenia.

Całość zapewnia komfort, np. jeśli chodzi o klimatyzatory samsung, które z powodzeniem można dostać dziś na rynku.

KlimatyzacjaNiewielka ingerencja w nasze mieszkanie sprawi, że znacznie zwiększy się komfort jego użytkowania. Klimatyzacja samsung spełnia powiem wszystkie oczekiwania klientów. Raz poczyniona inwestycja służyć będzie przez lata. Klimatyzator sprytnie zamontowany nie narusza przestrzeni, nie przyczynia się do efektu bałaganu w pokoju, jest estetyczny, zgrabny i inteligentnie schowany, tak aby nie rzucał się w oczy podczas codziennego użytkowania pomieszczenia. Daje za to niezwykły komfort i przyczynia się do uczucia ulgi, kiedy zgrzani po całym dniu pracy wchodzimy to przyjemnie ochłodzonego mieszkania, w którym rzeczywiście możemy odpocząć, a nie usiłować zrobić przeciąg, który w godzinach południowych doprowadza tylko do jeszcze większej duszności w pomieszczeniu.

Klimatyzatory przysufitowo-podłogowe są zatem rozwiązaniem naszych codziennych problemów i trosk. Jak sama nazwa wskazuje są to klimatyzatory, które mogą być montowane zarówno przy suficie, jak i przy podłodze, każdy montaż musi odbywać się oczywiście w okolicy okna. Gdzie zamontować klimatyzator decyduje jego potencjalny nabywca, warto zatem dowiedzieć się o kilku niezbędnych szczegółach dotyczących instalacji nim przystąpi się do inwestycji. Klimatyzator może być umieszczony np. pod parapetem. Jeśli zdecydujemy się na pozycję pionową to rzecz jasna zablokujemy dopływ ciepłego powietrza z zewnątrz. Jeśli natomiast wybierzemy opcje z obróconym klimatyzatorem do pozycji poziomej uzyskamy klimatyzator podstropowy. Jest to opcja zdecydowanie bardziej wymagającego i trudniejszego montażu, jednak specjaliści twierdzą, że to zdecydowanie bardziej wydajna, ekonomiczna i satysfakcjonująca alternatywa. Mianowicie klimatyzator zamontowany pionowo bardzo dobrze miesza powietrze gorące z zimnym, a użytkownik nie będzie się skarżył na chłodne powiewy. Co za tym idzie powietrze jest bardzo równomiernie rozprowadzane pod sufitem.

Cyrkulacja powietrza następuje od stropu, gdzie łagodnie opada i wyraźnie chłodzi pomieszczenie – właśnie na tym polega słynny mechanizm mieszania powietrza ciepłego z zimnym. Z pewnością warto zainwestować w takie urządzenie, aby poczuć realną różnicę i poprawić swoje samopoczucie w letnich, upalnych miesiącach.

Źródło: http://www.neoklima.pl