Ginkoprim – moc Ginko biloba

Bywa, że przez natłok codziennych spraw odczuwamy stres, mamy problem z koncentracją, czujemy lęk czy rozdrażnienie. W takich sytuacjach zamiast sięgać po niesprawdzone metody, warto zaopatrzyć się w ziołowe suplementy diety.

ginkoprimGinkoprim to tabletki, które zawierają w swoim składzie Ginkgo biloba (miłorząb dwuklapowy) oraz magnez. Miłorząb to jeden z najstarszych gatunków drzew na świecie. Roślina ta pochodzi z Chin, jednak można ją również spotkać w Europie oraz Ameryce Północnej. Miłorząb znany jest ze swojego dobroczynnego działania na ludzki organizm, a spektrum zastosowania jest imponująco szerokie. Pomaga przy takich dolegliwościach i schorzeniach jak migrena, spadek sił życiowych, zaburzenia pamięci, trudności z zapamiętywaniem, osłabiona koncentracja, wewnętrzny niepokój, silne rozdrażnienie. Stosuje się go również przy zaburzeniach równowagi, widzenia, chorobie Alzheimera, przy zaburzeniach krążenia, w łagodzeniu obrzęku i bólu nóg, lękach, depresji i impotencji.

Przede wszystkim jednak podkreśla się jego dobroczynny wpływ na mózg i poleca osobom intensywnie pracującym umysłowo oraz uczącym się. Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiada on rozległe właściwości ale głównie podkreśla się jego ważny udział w budowie kości i ścięgien. Do kolejnych, istotnych właściwości magnezu należy wspomaganie równowagi psychicznej oraz pracy układu nerwowego. Ze względu na dobroczynne właściwości, połączenie ekstraktu z miłorzębu z magnezem przy regularnym stosowaniu daje wymierne rezultaty.