Jak dbać o satynową pościel?

 

Wybierając satynową pościel, inwestuje się długoterminowo w osobisty komfort. Pościel z satyny jest gładka i przyjemna dla skóry, zachowując ciepło w zimie i zapewniając chłód w lecie. Niektórzy obawiają się, że delikatna tkanina ulegnie uszkodzeniu podczas prania. Jednak wysokiej jakości satynowa pościel może zapewnić komfort na całe życie. Wystarczy tylko odpowiednio o nią zadbać.

Pranie pościeli z satyny – porady

satynowa pościel andropolPierwszym krokiem jest ręcznie wypranie pościeli po zakupie oraz po pierwszym użyciu. Uchroni to pościel przed utratą połysku oraz zmiękczy włókna. Należy użyć letniej wody i delikatnego, biodegradowalnego detergentu lub takiego, który jest specjalnie przeznaczony do satyny. Podczas prania trzeba uważać, aby nie trzeć tkaniny zbyt mocno oraz nie trzymać jej w wodzie zbyt długo. Osuszanie nie powinno polegać na ręcznym wykręcaniu pościeli. Wystarczy owinąć materiał dużym ręcznikiem i delikatnie wykręcić.  Po kilku praniach ręcznych można zacząć prać pościel w pralce. Zawsze należy używać delikatnego cyklu prania i letniej wody. Powinno się również pamiętać, aby satynowa pościel andropol była prana samodzielnie, bez żadnej innej odzieży czy ręczników. Podczas suszenia trzeba starać się chronić pościel przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ponieważ powoduje to blaknięcie tkaniny, szczególnie w przypadku satyny w ciemniejszych kolorach. Prasowanie satynowej pościeli powinno odbywać się w momencie, gdy jest ona jeszcze lekko wilgotna. Jednak w większości przypadków prasowanie nie jest konieczne, ponieważ wyprana i wysuszona satyna szybko wraca do swojego poprzedniego kształtu, chyba że została silnie wykręcona.

Satynowe pościele są popularne, ponieważ są gładkie i błyszczące. Zapewniają komfort cieplny zarówno w zimie, jak i w lecie. Jeśli będzie się o nie w odpowiedni sposób dbało, mogą służyć przez wiele lat i nie stracić nic ze swoich zalet. Warto zapewnić sobie odrobinę luksusu kupując pościel satynową.