zaprawa naprawcza do betonu

Zaprawa naprawcza do betonu w starej bazylice w Warszawie

Bazylika świętego Jana Chrzciciela w Warszawie jest katedrą, która znajduje się w stolicy naszego kraju na Starym Mieście. Jest to jedna z najstarszych świątyń w Warszawie, mimo że w tysiąc dziewięćset czterdziestym czwartym roku została praktycznie zniszczona.

Zaprawa naprawcza do betonu była potrzebna

zaprawa naprawcza do betonuPodczas odbudowy katedry, która odbywała się od tysiąc dziewięćset czterdziestego ósmego roku do tysiąc dziewięćset pięćdziesiątego szóstego roku dokonywano także takich rzeczy jak naprawa posadzki. Podczas wykonywania właśnie tych naprawa napotkano wejście do podziemnej krypty, w której znajdują się zwłoki między innymi: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, prezydenta Gabriela Narutowicza oraz Ignacego Mościckiego. Także znajduje się w tej kryp;cie grób premiera Ignacego Jana Paderewskiego, wodza naczelnego Kazimierza Sosnkowskiego. Także w tymże miejscu znajduje się grób pisarza Henryka Sienkiewicza, malarza Marcello Bacciarellego wraz z żoną – Fryderyką. Także między innymi jest tu grób córki Władysława Czwartego Wazy – Izabelli Wazównej. Także w tej krypcie chowano arcybiskupów warszawy, biskupów, książętów i wiele innych wielkich osobowości Rzeczpospolitej Polskiej. Także taka naprawa betonu w zniszczonej bazylice w Warszawie przy pomocy mieszanki, jaką była zaprawa naprawcza do betonu, przyczyniła się do odkrycia grobów wielu znanych polskich, sławnych osobistości historycznych.

Takie naprawy posadzek w starych kościołach, bazylikach, czy katedrach zawsze przynoszą jakieś korzyści i nie jest tu mowa o lepszym wyglądzie posadzki, ale i znaleziskach archeologicznych, które na pewno przyczynią się do lepszego poznania historii. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *