dom z bali

Z cegły na drewno.

Każda osoba która kiedykolwiek przymierzała się do budowy własnego domu spotkała się podobnym dylematem. Mamy piękną, dużą działkę, w niezwykle urokliwej okolicy i chcemy na niej wybudować dom swoich marzeń. I tutaj właśnie rodzi się pytanie: „Dom murowany czy drewniany?”

Ostatnimi czasy dominuje u nas w budownictwie cegła. Ale czy oprze się balom drewnianym?

dom z baliStatystyki pokazują nam ze budowa domów drewnianych, a w szczególności domów z bali zyskuję coraz większą popularność, a rynek dla przedsiębiorców rośnie. Dzieje się tak głównie z kilku powodów:Szybkie budowanie – domy drewniane są możliwe do zbudowania już w ciągu kilku miesięcy. Domy murowane z kolei potrzebują znacznie więcej czasu ze względu na uwarunkowania atmosferyczne przy budowie (Konieczność budowanie w temperaturze powyżej zera)Niepowtarzalny mikroklimat – przez kontrole wilgotności jaką zapewnia nam drewno wewnątrz pomieszczenia tworzy się wyjątkowy mikroklimat, który pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Łatwość przy przebudowie i modernizacji – domy z bali bardzo łatwo się przerabia, remontuje czy dobudowuje się do nich kolejne pomieszczenia. Szczególnie przydatne jest to dla ośrodków wypoczynkowych które posiadają domki drewniane całoroczne. Niska cena – W porównaniu do domów murowanych, budowa domu z bali może być tańsza nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko to dzięki gotowym już częścią i niskiej wadzę takiego budynku. Niskie straty ciepła – dzięki surowcowi z którego taki dom powstaje zapobiega się dużym stratą ciepła. Duży współczynnik izolacyjności drewna powoduje, że dłużej możemy cieszyć się stałą temperaturą. Oczywiście budowa takiego domu tez ma swoje minusy. Miedzy innymi są to: Trwałość – oczywiście nie chodzi o to, że trwałe nie są, jednak w porównaniu z domami murowanymi i odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne jest znacznie mniejsza. Możliwość dostosowania pomieszczeń – domy drewniane oferują znacznie mniejsza dowolność w wyborze wielkości pomieszczeń niż domy murowane.

Wąski rynek – pomimo rosnącej liczby klientów zainteresowanych takim budownictwem wciąż jest ciężko ze znalezieniem profesjonalnej ekipy budowlanej. Lecz to się będzie zmieniać wraz z rozwojem spółek zajmujących się tą niszą budowlaną. Podsumowując drewniane domy mają wiele aspektów w których wyprzedzają domy murowane. Ale to co je najbardziej wyróżnia i ściąga największą liczbę sympatyków jest zdecydowanie jego niska cena i szybkość budowania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *