Wytrzymała brama przeciwpożarowa

Pożary zdarzają się raczej rzadko, ale jeśli już się jakiś zdarzy, to zazwyczaj powoduje niewyobrażalne straty. Pożar w zakładzie przemysłowym, gdzie przechowywane są substancje łatwopalne, może spowodować na tyle duże straty materialne, że odbudowa takiego zakładu będzie nieopłacalna. Dlatego warto zainwestować w dobrą instalację przeciwpożarową.

Ograniczanie strat dzięki bramom przeciwpożarowym

bramy rolowane ppożWiększości osób instalacja przeciwpożarowa kojarzy się z takimi urządzeniami jak gaśnice, zraszacze, czujniki dymu i hydranty ścienne. Jest to trafne skojarzenie, ale do tej grupy skojarzeń powinniśmy dołączyć jeszcze jeden element, który może nie gasi w bezpośredni sposób pożaru, ale pozwala nam ograniczyć straty do minimum. Mam tutaj na myśli bramy rolowane ppoż. Taka brama wykonana jest z materiałów ognioodpornych, wytrzymuje bardzo duże temperatury, dzięki temu uniemożliwia rozprzestrzenianie się ognia, a dodatkowo odcinając dopływ powietrze powoduje stopniowe gaszenie pożaru. Wystarczy taką bramę zainstalować pomiędzy pomieszczeniami, dzięki temu jeśli w jednym pomieszczeniu wybuchnie pożar, to drugie pomieszczenie nie spłonie. Im mniejsze źródło pożaru, tym łatwiej go ugasić. Bramy mogą być sterowane ręcznie, poprzez panel sterujący, lub działać automatycznie. W drugim przypadku brama musi być połączona z czujnikiem dymu. W momencie gdy czujnik coś zarejestruje, to brama zaczyna się powoli opuszczać, tak aby ludzie zdążyli bezpiecznie opuścić pomieszczenie.

Popularność takich bram jest coraz większa. Obecnie większość zakładów przemysłowych stosuje takie bramy. Brama w zakupie kosztuje kilka tysięcy złotych, a pozwala uniknąć strat, które mogłyby być nawet kilkudziesięciokrotnie większe. Bramę możemy zamówić przez internet.