Jaką karmę podawać psu?

 

Posiadanie psiaka to nie tylko przyjemność, ale i masa obowiązków. Codzienna pielęgnacja, właściwa opieka oraz regularne wizyty u weterynarza to coś, o czym powinien pamiętać każdy psi właściciel. Jednym z najważniejszych aspektów w dbaniu o zdrowie psa jest odpowiednia dieta. Jak karmić nasze czworonogi, aby te były szczęśliwe i pełne życia?

Najlepsze karmy dla psów

karma dla psa z dużą zawartością mięsaWybór karm przeznaczonych dla naszych psich przyjaciół jest naprawdę spory. Niestety jednak wiele z tych produktów nie jest do końca zgodnych z naturalnym zapotrzebowaniem pupila, które zakłada dużą ilość białka zwierzęcego w pokarmie. Tańsze, sklepowe produkty składają się w większości ze zbóż, co zdecydowanie nie odpowiada drapieżnej naturze psa. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz pupil dobrze się rozwijał, warto wybierać karmy składające się głównie z mięsa, gdzie rośliny są tylko zdrowym dodatkiem. Karma dla psa z dużą zawartością mięsa jest produktem pełnowartościowym, który dostarcza organizmowi wszelkich niezbędnych składników pozytywnie oddziałujących na cały organizm i samopoczucie zwierzaka. Produkty bezzbożowe występują zarówno w formie suchej, jak i mokrej, dlatego też każdy z nas powinien znaleźć coś, co przypadnie do gustu czworonogowi. Karm tego typu należy szukać głównie w sklepach zoologicznych, w których dowiemy się, jaka karma pod względem składu będzie najlepiej pasować do wieku i wielkości naszego psiaka. W zależności od preferencji i ewentualnych alergiach pupila możemy wybierać spośród karm opartych na drobiu, wołowinie, jagnięcinie, dziczyźnie czy rybach.

Właściwe żywienie psa to jeden z najważniejszych elementów codziennej opieki. Zwierzak, który dostaje pełnowartościową i zdrową karmę, będzie nie tylko lepiej funkcjonował, ale też i lepiej się czuł. Najlepszym wyborem, na jaki powinien stawiać każdy właściciel psiaka, są produkty bezzbożowe. Karmy z dużą zawartością mięsa odpowiadają naturalnej diecie psa i dostarczają mu wszelkich niezbędnych składników.