wyposażenie myjni

Wyposażenie myjni – jakie powinno być?

Każda myjnia musi być odpowiednio wyposażona, czyli musi spełniać wszystkie standardy i oczekiwania jej klientów. Żeby jednak tak się stało to musimy się zastanowić jakie powinno być to wyposażenie. Co może być w nim najważniejsze? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wyposażenie myjni wymaga od nas sporych nakładów finansowych

wyposażenie myjniCzy każdy rodzaj myjni wymaga innego wyposażenia? Na ostatnie pytanie odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Każda myjnia się różni od siebie, więc i wyposażenie myjni musi być inne. Weźmy takie myjnie automatyczne. Do ich funkcjonowania potrzebne są ogromne szczotki myjące, najczyściej trzy, po dwie na boki i jedna z góry. Dzięki temu cały samochód zostanie umyty dokładnie. Do tego potrzebne są dysze wodne, które spłuczą samochód po myciu, później jets on jeszcze suszony dyszami, może też być ,,opryskiwany” woskiem. Myjnia bezdotykowa będzie zupełnie inna. Taka myjnia znajduje się na świeżym powietrzu, nie jest zamknięta jak myjnia automatyczna. Do tego wszystko odbywa się jak sama nazwa wskazuje bezdotykowo, czyli nie ma żadnych gąbek ani szczotek. Mycie odbywa się jedynie przy pomocy silnego strumienia wody lub wody z domieszkami czyszczącymi lub woskami. Wtedy potrzebne są środki dobrze rozpuszczalne w wodzie i silne dysze. Taka myjnia samoobsługowa ma tylko zadaszenie i dwie ścianki, więc nie potrzebuje drzwi.

Na pewno koszt budowy i wyposażenia takiej myjni jest dużo niższy. Pamiętajmy jednak że zawsze wyposażenie myjni powinno być jak najlepszej jakości, tak by klienci zawsze byli zadowoleni z usługi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *