badanie patentowe

Wynalazek i badanie patentowe

Wiem, że miałam pisać o nowym przepisie a rolmopsy z ciasta kruchego w karmelu, ale wczoraj miałam taki dzień, że wymyśliłam wielofunkcyjną łyżkę do mieszania, nakładania, podsypywania i rozsmarowywania. To jest na pewno oryginalne i wiem, że musi to zobaczyć rzecznik patentowy.

Badanie patentowe – kiedy dojdzie do skutku?

badanie patentoweDzisiaj rano chciałam sprawdzić, czy w naszym mieście jest kancelaria patentowa, ale muszę przyznać, że to mnie trochę przerosło. Wiecie, może czy kancelaria prawna, to to samo? Dzwoniłam do kilku, ale mówili że badanie patentowe robi się w zupełnie innej lokalizacji i trochę się pogubiłam. Boję się, że niedługo na zastrzeżenie nazwy firmy będzie za późno. Naprawdę, zdaję sobie sprawę, że mój pomysł jest nowatorski i zrewolucjonizuje polski przemysł cukierniczy. Kurcze, może jakiś rzecznik patentowy czyta mojego bloga i napisze mi co powinnam zrobić. Boję się, że jak szybkie badanie patentowe dojdzie do skutku, to okaże się, że mój projekt wcale nie jest taki zupełnie nowy. Jednak trochę mam nadziei, bo muszę wam napisać, że bardzo mnie to kręci. Firmę chciałabym nazwać „Ariela” i narysowałam takie logo, dlatego zastrzeżenie nazwy firmy, jest teraz dla mnie najcenniejsze, aby mi tego nikt nie podkradł, ale wiecie jacy czasem są ludzie. Wyobrażam sobie, że kancelaria patentowa to wielkie, majestatyczne miejsce przypominające zamek z reklamy bajek, taki wokół którego fruwają wróżki. Ech, to tylko moje różowe marzenia. Może jestem zbyt naiwna, ale chciałabym aby rzecznik patentowy był przystojny, miły i miał zmysłowy męski głos. Wyobrażam sobie jak szepce mi do ucha, słowa pełne podziwu dla mojej pomysłowości. Wówczas takie badanie patentowe poszłoby szybko, sprawnie i komfortowo, moja łyżka stałaby się opus magnum mojej twórczości.

Hej, mam pomysł, a może kancelaria patentowa będzie potrzebowała sekretarki, albo specjalistki do spraw administracyjnych, wówczas byłabym bliżej źródła. Sama mogłabym przeprowadzać badanie patentowe. No, cóż jutro będę wszystko wiedziała. Oczywiście, kochaniutkie, opowiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *