Sprzęt dla konia

Posiadanie własnego konia wiążę się z dużą odpowiedzialnością. Musi on mieć odpowiednie warunki, aby mógł żyć komfortowo i zachować zdrowie oraz dobrą kondycję. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w różne akcesoria, które pomogą nam o niego zadbać. Jeśli jesteśmy jeźdźcami musimy mieć także niezbędny sprzęt. Co będzie nam potrzebne?

W jakie akcesoria powinien zaopatrzyć się jeździec?

popręgi skórzaneJeśli planujemy zakup własnego konia, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebuje on dobrej opieki i warunków życia. Przede wszystkim, należy zapewnić mu miejsce w krytej stajni, ze stałym dostępem do wody. Przed przyjazdem konia trzeba także zaopatrzyć się w zapasy paszy oraz suplementów. Poza tym musimy posiadać różne szczotki do wyczesywania sierści i czyszczenia konia, oraz kopystkę do oczyszczania kopyt. Na zimne dni przyda mu się także derka, aby nie zachorował. Teraz możemy przystąpić do kompletowania sprzętu, który pozwoli nam na ćwiczenie jazdy konnej. Niezbędne jest z pewnością siodło, najlepiej skórzane, dobrze dopasowane zarówno do jeźdźca, jak i samego konia. Każdy wierzchowiec powinien mieć także swój własny czaprak, który układamy pod siodłem. Do mocowania samego siodła potrzebne nam będą popręgi skórzane, czyli specjalne pasy zapinane pod brzuchem konia. Kolejnym elementem wyposażenia będzie także wędzidło oraz ogłowie, razem z wodzami. To umożliwia sterowanie koniem, aby jechał w konkretnym kierunku. Jeśli chcemy, aby skręcił, musimy dać mu znak nogami w strzemionach.

Jeśli chcemy posiadać konia, musimy zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Wszystkie potrzebne informacje możemy zdobyć w internecie lub od zaufanego hodowcy. Kiedy uda nam się zdobyć podstawowe rzeczy, koń może już zamieszkać w naszej stajni. Następnie możemy oczywiście zakupić więcej akcesoriów, które ułatwią nam codzienną opiekę nad zwierzęciem i jazdę konną.