Sauna w domu – jak dobrać do własnych potrzeb

Instalowanie saun w domu staje się coraz popularniejsze, co jest podyktowane tym, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego jak korzystnym rozwiązaniem jest korzystanie z sauny jak i tym, że sama sauna jest obecnie czymś zdecydowanie bardziej dostępnym. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę by sana było odpowiednio dobrana do naszych potrzeb. 

Wybór sauny – co jest ważne

sauny na zamówienieChcąc zdecydować się na zamontowanie saun we własnym domu pierwszą rzeczą jaka trzeba określić jest o, jaka sauna nas interesuje. Do wyboru mamy obecnie tradycyjna saunę, fińską, saunę sucha oraz saunę na podczerwień. Co ważne należy zdawać sobie sprawę z tego, ze sauny te dość mocno się od siebie różnią,a co za tym idzie warto poczytać o nich więcej, by była ona jak najlepsza. Ogólnie osobą początkującym zaleca się saunę na podczerwień z racji tego, że panujące w niej warunki są zdecydowanie lżejsze (niższa temperatura, minimalna wilgotność). Przy czym sauny infrared są dość specyficzne, a co za tym idzie nie zapewniają one odczuć takich jak typowe sauny. Jeśli chodzi natomiast o sauny mokre – fińskie to ich zaleta jest niewątpliwie fakt, że możliwe jest tu także wykorzystanie zalet aromaterapii. Niemniej wysoka temperatura i wilgotność, sprawiają, że wiele osób ma trudność z wytrzymaniem w saunie, jak i taka sauna zwykle wymaga lepszej wentylacji pomieszczenia, co jest czasami pewnym problemem na etapie instalacyjnym. Jeśli już mowa o etapie instalacyjnym to warto tu zaznaczyć, ze sauna ie wymaga oddzielnego pomieszczenia, z powodzeniem może być montowana np. w łazience, jednak by była ona funkcjonalna jej wymiary muszą zostać odpowiednio dobrane. Dobrym rozwiązaniem są tu zwykle sauny na zamówienie, które mają wymiary idealnie dostosowane do wymogów pomieszczenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń małych czy tez o nietypowym ułożeniu.

Sauna w domu to bardzo dobry pomysł, jednak by była ona praktyczna musi zostać odpowiednio dobrana. Przy wyborze bierzemy pod uwagę zarówno rodzaj samej sauny, jak i jej wielkość. Oba ta czynniki są równie ważne o czym warto pamiętać, jeśli chcemy się zdecydować na saunę.