Przepływowy ogrzewacz do wody

W miejscach, w których stały dostęp do ciepłej wody jest ograniczony, należy zainwestować w różne nowatorskie rozwiązania. Elektryczne ogrzewacze pozwalają na podgrzewanie wody na bieżąco, bez konieczności montowania dużego bojlera. Czym są przepływowe ogrzewacze do wody?

Przepływowe ogrzewanie wody

ogrzewacz przepływowy wodyOgrzewacze przepływowe to niewielkie urządzenia, które mogą być zamontowane nad kranem czy baterią lub w ścianie. Wielkość ogrzewacza uzależniona jest od tego, ile kranów będzie obsługiwać. W miejscach z jednym kranem, na przykład w domku na działce czy w toalecie publicznej z jedną umywalką, niewielki ogrzewacz przepływowy wody wystarczy w zupełności. Uruchamia się on tylko wtedy, kiedy korzystamy z umywalki. W ten sposób od razu rozpoczyna podgrzewanie wody – dzieje się to na bieżąco. Do podgrzewania wody wykorzystywana jest energia elektryczna, tak jak w przypadku bojlera. Jednakże, przepływowy podgrzewacz do wody jest dużo bardziej oszczędny, gdyż ogrzewa ją tylko wtedy, kiedy potrzebujemy. Bojler musi przez długi czas pobierać energię, aby podgrzać całą wodę w nim zawartą. Dlatego, kiedy nie mamy taką możliwość, lepiej zaopatrzyć się w przepływowy ogrzewacz. Dzięki niemu zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale także pieniądze. Ogrzewacze przepływowe są dużo tańsze i łatwiejsze w montażu od standardowych bojlerów, ze względu na swoją wielkość oraz masę. Mimo niewielkich rozmiarów są w stanie skutecznie ogrzać wodę do przyjemnej temperatury. 

Przepływowe ogrzewacze można stosować w różnych miejscach, od toalet publicznych po domowe. W zależności od potrzeb, można zamontować jeden ogrzewacz, który podgrzeje wodę i dostarczy ją do kilku miejsc w domu. Jeśli jednak wystarczy nam jedno takie urządzenie – istnieją specjalne ogrzewacza nadumywalkowe.