Dlaczego warto iść do psychologa?

Pomimo tego, że nasza świadomość dotycząca zdrowia psychicznego z roku na rok wciąż wzrasta, to wciąż spora liczba osób wstydzi się zwrócić o pomoc do specjalisty, kiedy czujemy, że nasze problemy nas zbytnio przytłaczają. Tymczasem chodzenie do psychologa nie jest niczym wstydliwym zwłaszcza w dobie tak sporego uświadomienia społecznego.

Dobrzy psychologowie na NFZ 

psycholog nfz krakówKażdego z nas dopadają kryzysy w życiu. Niektóre z nich wymagają od nas czasu i cierpliwości, abyśmy mogli się z nimi uporać. Inne jednak potrafią naprawdę mocno zatruć nasz umysł sprawiając, że przestajemy spoglądać na nie racjonalnie. Przeważnie działa to na zasadzie metafory ze szklanką wody – im dłużej trzymamy szklankę wody w wyciągniętej do góry ręce, tym bardziej z czasem nas ta ręka zaczyna boleć choć szklanka nie zmienia swojego ciężaru. Często bowiem nasz problem z pozoru wydaje się być błahy, więc odkładamy jego rozwiązanie na przyszłość, aż w końcu zaczyna nas on przerastać. W takich sytuacjach, które zdarzają się niemal każdemu z nas również może pomóc psycholog nfz Kraków posiada wielu doskonałych specjalistów do których możemy umówić się na darmową wizytę właśnie na Nfz. Specjalistów, którzy pomogą nam nie tylko w sytuacjach, kiedy nasz stan psychiczny zaczyna być alarmujący, ale także i wtedy, gdy zwyczajnie nie potrafimy sobie poradzić z problemami dnia codziennego. Niegdyś panowało przeświadczenie, że do psychologa udają się jedynie osoby chore psychicznie, dziś każdy z nas wie, że to zwyczajny mit.

Do psychologa chodzą zarówno osoby mające większe problemy ze zdrowiem psychicznym, jak i całkowicie zdrowi ludzie, którzy właśnie z czymś sobie nie radzą. Często u psychologa można także spotkać tych, którzy przechodzą ciężki okres w swoim życiu po stracie bliskiej osoby.