Piękna designerska mała architektura miejska

Zauważyłam, że ostatnio dosyć dużo się dzieje jeśli chodzi o otaczającą nas przestrzeń miejską. Jednak miasto zaczęło inwestować środki w to, żeby przestrzeń publiczna wyglądała znacznie lepiej. Zaczynają być ważne kwestie wizualne i estetyczne.

Mała architektura miejska w parku

designerska mała architektura miejskaTo bardzo dobrze bo może w końcu nasze miasta zmienią się i będą wyglądały dużo lepiej. W końcu w takiej zmienionej przestrzeni miejskiej na pewno więcej osób będzie chciało spędzać czas a nie tylko siedzieć w domu samem. Szczególnie ważne jest to jeśli chodzi o osoby starsze czy samotne. Naprawdę dobrze rozwija się designerska mała architektura miejska czego ja jestem wielką zwolenniczka. Na przykład w parku obok mojego osiedla na którym mieszkam zaczęto stawiać ławki. Jednak nie są to zwykłe ławki są to ławki, które naprawdę przyciągają swoim wyglądem. Gdy się na nie patrzy to aż chce się na nich usiąść. I właśnie zauważyłam, że od tego czasu gdy postawiono te ławki coraz więcej osób jest w parku. I są to przede wszystkim osoby starsze, które chętniej niż wcześniej spędzają tu czas. Także ta mała architektura miejska ma ogromne znaczenie jeśli chodzi nie tylko o sprawy wizualne ale także społeczne. Moim zdaniem powinna się rozwijać coraz szybciej. Bo z tego co można zauważyć nawet miasta, które do tej pory nie dbały o to teraz wyglądają inaczej. A te ławki w naszym parku zaprojektował jakiś projektant takiej właśnie architektury zza granicy.

I tam właśnie za granicą projektuje taką tylko designerską małą architekturę właśnie z czego jest bardzo znany. Zrobił już wiele projektów dla wielu miast. Słyszałam, że jakaś forma małej architektury jego autorstwa właśnie ma powstać w centrum miasta. Już nie mogę doczekać się tego co to będzie i kiedy będą mogła zobaczyć to dzieło projektanta.