Najlepsza pościel dla dzieci

Każdy z nas lubi, kiedy tkaniny, z którymi ma bezpośredni kontakt, były miękkie i delikatne. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, gdyż mają one wrażliwą skórę i bardzo szybko na szorstkie tkaniny. Poza ubraniami, istotna jest też pościel.

Z czego są uszyte pościele dla dzieci?

Pościel dla dzieciJeżeli już posiadamy łóżeczko dla dziecka, to brakuje już tylko odpowiedniego materaca i kompletu pościeli. Małe dzieci większość swojego czasu spędzają w łóżeczku, dlatego warto zadbać o to, aby maluch spał w miękkiej pościeli. W sklepach z artykułami dla dzieci, spotkamy różne rodzaje pościeli do łóżeczka, czy wózka. Także ich rozmiar jest istotny, bo dla młodszego dziecka będą one znacznie mniejsze niż dla dziesięciolatka. Najlepsza pościel dla dzieci jest wykonana z organicznej bawełny, która jest miękka, świetnie chłonie wodę i jest wytrzymała. Możemy ją prasować i prać w wysokich temperaturach bez obawy o jej jakość. Alternatywą dla niej może być bambusowa pościel, ponieważ znacznie lepiej chłonie wodę, ma nieco inny splot dzięki czemu jest bardziej miękka i posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Innym rodzajem pościeli dla dzieci jest model wykonany z miękkiej dzianiny, ale z polaru minky, który świetnie się nadaje na zimowe wieczory. Jest dwustronna pościel, która posiada z jednej strony bawełnę, a z drugiej miękki polar pokryty małymi kuleczkami. Przy wyborze pościeli ważna jest jakość wykonania, czy szwy są wystarczająco mocne i czy metki są dobrze przyszyte do poszewki.

W kwestii wypełniania pościeli, najlepsze jest syntetyczne, ponieważ z puchu i pierza, może uczulać dzieci, a poza tym gromadzą się w nich bakterie i pleśń. Najlepsze będzie z silikonowych kuleczek, lub specjalnej włókniny. Kupując pościel, dobrze jest też sprawdzić czy posiada odpowiednie certyfikaty.