Listwa przypodłogowa a ogólny wystrój wnętrza

 

Prace nad wykończeniem wnętrza domu czy mieszkania potrafią być problematyczne. Dobór takich elementów jak na przykład listwy przyokienne lub przypodłogowe często nie jest zadaniem najłatwiejszym. Sprawą szczególnie istotną jeśli chodzi o drugi z wymienionych artykułów jest też to, że z racji swojego umiejscowienia jest on doskonale widoczny dla gości; musi być więc wysoce estetyczny.

Jak wybrać odpowiednią listwę przypodłogową?

listwy przypodłogowe mardom decorPrzede wszystkim powinna ona posiadać adekwatną do pozostałych elementów wystroju barwę, a także rozmiar. Zbyt szeroka lub cienka listwa może całkowicie popsuć wrażenie, jakie odnosimy po wejściu do danego pomieszczenia; podobnie rzecz ma się w przypadku jej koloru i faktury. Istotną kwestią jest również materiał, z którego ją wykonano. Dobrze, by cechował się on twardością, odpornością na wilgoć oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Tworzywem, które spełnia wymienione warunki jest między innymi polistyren. Ponadto, optymalna listwa powinna charakteryzować się średnią elastycznością, tak by móc ją swobodnie dopasować do miejsca docelowego zamontowania, nie narażając jej przy tym na pęknięcie. Producenci tego typu akcesoriów oferują je w wielu dostępnych kształtach, barwach i rozmiarach; do najbardziej popularnych należą choćby listwy przypodłogowe Mardom Decor, spełniające wszystkie wspomniane wcześniej warunki. Zakupu listew, podobnie jak kabli, dokonuje się na metry.

Wykańczanie mieszkania powinno odbywać się w sposób staranny i przemyślany od początku do końca. Nie ma przy tym znaczenia, czy zajmujemy się mniejszym czy większym gabarytowo aspektem – nawet z pozoru mało istotna część składowa, dobrana w niewłaściwym odcieniu czy rozmiarze może zniweczyć nasze całościowe starania odnośnie do wystroju domu.