Korzystanie z czystej i zdrowej wody studziennej

W mediach bardzo często słyszy się o konieczności oszczędzania wody. Osoby, które biorą sobie te komunikaty do serca, z pewnością zastanawiają się nad tym, czy warto wybudować studnię głębinową. Być może koszt budowy takiej studni nie jest niski, ale z drugiej strony można być pewnym tego, że po kilku latach inwestycja się zwróci.

Roczny koszt utrzymania studni głębinowej

studnie głębinowe śląskDzięki przydomowej studni można zaoszczędzić na zużyciu wody. Rachunki za wodę będą na pewno niższe – wodę ze studni można używać do mycia samochodu, napełniania basenu, podlewania kwiatów, ale również do prania, gotowania, sprzątania i oczywiście do picia. Studnia przydaje się też wtedy, kiedy następuje nagłe odcięcie dopływu wody wodociągowej. Wtedy można spokojnie skorzystać z wody studziennej. Niektórzy decydują się na używanie wody ze studni przez cały czas, a jest ona dostarczana za pomocą pompy głębinowej umieszczanej na dnie studni. Takie studnie głębinowe śląsk wymagają jednak wcześniejszego zbadania warunków gruntowych i określenia na jakiej głębokości znajduje się woda. Zaletą picia wody studziennej jest to, że woda ta jest niezwykle zdrowa, zawiera dużo minerałów, jest czysta. Wszystko dlatego, że przechodzi ona przez wiele naturalnych warstw filtracyjnych. Do takiej wody nie docierają żadne zanieczyszczenia (jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki budowy studni głębinowej). Studnia nie może powstać w pobliżu przydomowej oczyszczalni ścieków. Wcale nie potrzeba dużo miejsca do wybudowania studni.

Utrzymanie studni głębinowej nie jest drogie. W ciągu roku opłaty związane z utrzymaniem studni wynoszą ok. 150 zł i są to głównie koszty działania pompy (wykorzystującej prąd elektryczny). Jakość wody studziennej jest bardzo wysoka, dlatego warto postawić na takie rozwiązanie jak budowa studni.