Jakie odbitki zdjęć możemy zamówić?

Zamawianie odbitek zdjęć, to ciągle popularny sposób utrwalania ich. Oprócz zdjęć prywatnych, które możemy wywołać w studiu fotograficznym, możemy także zamówić różnego rodzaju odbitki zdjęć dla celów służbowych oraz do dokumentów. Jakie rodzaje zdjęć najczęściej możemy zamówić i czym się one różnią od siebie?

Odbitki zdjęć i ich zastosowanie w różnych celach

odbitki online z datamiCzęsto przychodzimy do fotografa, aby wykonać zdjęcie do dowodu osobistego. Nie można na nim mieć nakryć głowy ani okularów. Przedstawia ono całą twarz i jest wywołane na błyszczącym papierze fotograficznym. W ten sam sposób powinniśmy otrzymać wywołane zdjęcie przeznaczone do wyrobienia paszportu. Zdjęcie do prawa jazdy powinno przedstawiać osobę w pozycji frontalnej. Dla wywoływanych zdjęć często możemy zamówić efekty specjalne lub kolorystyczne. Możemy wybrać również rodzaj papieru, na którym wywołane będą zdjęcia. Najczęściej jest to papier matowy oraz błyszczący. Zdjęcia można także poddać korekcji kolorystycznej, która doda wyrazistości i głębi zdjęciu. Najczęściej efekty można stosować w zdjęciach portfelowych. Dzisiejsza technologia pozwala na przesłanie zdjęć przeznaczonych na odbitki online. Studio fotograficzne może wykonać odbitki online z datami dzięki którym wiemy kiedy dokładnie zostało wywołane nasze zdjęcie.

W dzisiejszych czasach, nasze zdjęcie możemy uwiecznić nie tylko na papierze. Oprócz niego mogą powstać kubki z naszymi zdjęciami lub na przykład koszulki z dowolnymi obrazami i zdjęciem. Oprócz tego możemy nabyć nawet poduszki ze zdjęciami naszych bliskich lub maskotki z podobiznami naszych dzieci. Kolejnymi ciekawymi gadżetami są puzzle z uwiecznionym naszym zdjęciem ślubnym lub podkładki pod mysz i breloki, na których widnieją nasze zdjęcia.