Agregaty prądotwórcze stacjonarne

 

Zaprojektowanie i postawienie wielkiej fermy, w której to będą hodowane zwierzęta, a w tym konkretnym przypadku świnie, nie jest rzeczą łatwą, ale zdecydowanie jest to wykonalne. Rolnik, tudzież inwestor, który chce się tego podjąć musi zdawać sobie sprawę z wielu różnych czynników.

Agregat dobry, bo stacjonarny

Agregaty stacjonarnePołożenie, jest to pierwszy aspekt od którego należy zacząć planowanie całego przedsięwzięcia, jakim jest budowa fermy świń. Zdecydowanie nie możemy zakupić działki zbyt blisko osiedli ludzkich, to może przysporzyć nam wiele problemów, odnoście pozwolenia na  budowę. Jak powszechnie wiadomo, świnie, a szczególnie ich wielkie skupiska, są źródłem wielu nieprzyjemnych zapachów, a co za tym idzie, ludzie nie lubią mieszkać w ich pobliżu. Kolejna ważną sprawą jest dostawa energii. W wielkich chlewniach ruch gazów i wymiana powietrza musza być wspomagane mechanicznie, inaczej świnie mogłyby się podusić, w związku z tym, wszelkie awarie prądu są niedopuszczalne. Agregaty stacjonarne to absolutna podstawa projektowania fermy, zapobiegają one przerwą w dostawie prądu w przypadku awarii linii energetycznej. Chlewy powinny być wyposażone w system automatycznego włączania zasilania awaryjnego w razie gdy zajdzie potrzeba, ewentualnie powinny wszcząć alarm. Wybór agregatów stacjonarnych jest najlepszym możliwym, gdyż zapewniają one optymalną moc za relatywnie najkorzystniejszą cenę, oraz wykazują się o wiele większa niezawodnością niż agregaty przenośne. Zależnie od wielkości fermy może być potrzebny więcej niż jeden, a nawet dwa urządzenia.

Nieprzerwana dostawa prądu to podstawa bezpieczeństwa i wydajności fermy świń, a wybór agregatu prądotwórczego to zdecydowanie poważna sprawa i nie wolno jej sobie lekceważyć. Ja z doświadczenia mogę polecić stacjonarne typy agregatów prądotwórczych, są niezawodne i niedrogie.