Historia pewnego ziemniaka.

Ziemniak w Polsce to historia codzienna, która opowiadana jest zarówno do zupy, jak i do kotleta.  Ziemniak jest zatem bardzo popularnym daniem, warzywem którego używamy praktycznie w każdej polskiej potrawie. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, jak skomplikowane i ciężkie jest wyhodowanie ziemniaka, którego kupimy za kilka groszy, a zjemy w sekundę.

Sadzenie ziemniaków to początek przygody, która jest dla rolnika bardzo ważnym zadaniem. Wbrew pozorom tego rodzaju warzywa wymagają ogromnej uwagi. Jak każdy wie, uprawianie jakiegokolwiek warzywa to ogromna praca. Dzisiaj rolnikom pomaga między innymi porządna sadzarka do ziemniaków, która w kilka chwil posieje tony nowych roślin. Oczywiście trzeba poczekać aż wyrosną i tu znów pojawia się rolnik, który pilnuje, dba, sprawdza.

Urządzenia takie jak siewnik amazone nie robi za rolnika wszystkiego. Praca na polu nigdy się nie kończy. Kupno ziemniaka to najprostsza czynność jaką wykonujemy codziennie. Warzywo to zawsze jest w sklepie, niezależnie od pory roku czeka na nas by spożyć go do schabowego, mielonego czy zwykłej zupy. Warto mieć zatem świadomość ile pracy czeka rolnika w przypadku tak niewymagającego warzywa, a co dopiero z innymi. Przez wiele lat zwykły siewnik konny królował na gospodarstwach. W kilka chwil możemy poznać specyfikę pracy na polu, która jest bardzo odpowiedzialna. Trudno byłoby wyobrazić sobie życie codzienne bez ziemniaków, które jak widzimy tak wiele wymagają od rolnika.

Bardzo często nie doceniamy tego co mamy na swoim talerzu. Przecież to tylko ziemniak, który często ląduje w koszu po sytym obiedzie.