Folia stretch nie zastąpiona w transporcie – porady producenta

Dla bardzo dobrego zabezpieczenia przedmiotów przeznaczonych do transportu, najlepiej zabezpieczyć je folią stretch jumbo. Folia stretch jumbo jest bardzo wytrzymała, mocna i elastyczna, doskonale przylega do pakowanych przedmiotów. Ważnymi jej przymiotami są również wodoodporność i ekonomiczność, jednak największą zaletą jest niska cena.

Jest to folia wielowarstwowa, produkowana w różnych grubościach, kolorach i rozmiarach. Na rynku spotkamy ją w kolorach: białym niebieskim, czarnym i transparentnym. W związku z tym możemy towar ukryć lub uwidocznić.
Jest to folia do tak zwanego konfekcjonowania towaru. Jest doskonała zarówno do pakowania jak i stabilizacji różnych grup towarów, w szczególności do transportu paletowego. Można w nią zapakować zarówno elementy metalowe jak i cegły czy kostkę brukową. Jej zalety pozwalają na użycie jej do pakowania towarów małych jak i niedużych.
Porównując folię stretch jumbo z tradycyjną folią, to właśnie jumbo jest bardziej wytrzymała i wytrzyma większe obciążenia od tej tradycyjnej.
Szeroki asortyment produktów służących do zabezpieczania towarów podczas transportu oferuje każdy producent folii stretch. Folia ta jest najczęściej używana do pakowania palet i przesyłek, gdyż jest bardzo wydajna i tania.
Dodatkowym materiałem wykorzystywanym do pakowania towarów jest taśma pakowa. Producenci dbają by była najwyższej jakości, rozciągliwa i wytrzymała. Taśmy mogą być produkowane na bazie kleju syntetycznego lub naturalnego jakim jest kauczuk. Można nią zabezpieczyć towary zarówno przeznaczone do transportu jak i magazynowania. Produkowana w różnych rozmiarach i kolorystyce może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednego klienta.

Producenci w swojej ofercie mają również możliwość wyprodukowania taśmy z nadrukiem reklamowym lub firmowych.