Czym jest poduszka masująca shiatsu?

 

Jeśli szuka się czegoś kompaktowego, którego można użyć podczas relaksu na kanapie lub opierając się na łóżku, poduszka do masażu szyi i ramion może być najlepszym rozwiązaniem. Większość dostępnych obecnie na rynku poduszek masujących tego typu to poduszki do masażu shiatsu. Ale czym dokładnie są i jak działają?

Poduszki masujące shiatsu – co trzeba wiedzieć

poduszka do masażu shiatsuPoduszki do masażu shiatsu celują głównie w szyję i ramiona. Większość ludzi gromadzi napięcie w tych obszarach, co czyni te poduszki doskonałą opcją dla każdego, kto chce się zrelaksować po długim dniu. Mogą być również stosowane do masowania innych obszarów ciała, takich jak brzuch, górna lub dolna część pleców, uda, łydki i stopy. Istnieje kilka rodzajów poduszek do masażu shiatsu. Pierwszy to prosty model, na którym można się oprzeć. Drugi to taki, który zakłada się na kark, co oznacza, że ​​można go używać, nawet gdy się wstanie. Inne są zaprojektowane specjalnie dla nóg i stóp i są odpowiednio ukształtowane. Poduszka do masażu shiatsu może być zalecana dla osób z cukrzycą, które mają problemy z krążeniem w kończynach dolnych. Ucząc się, jak korzystać z poduszki do masażu shiatsu, należy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, jeśli używa się modelu z funkcją podgrzewania, należy upewnić się, że poduszka nigdy nie jest tak gorąca, że parzy skórę. Wysokiej jakości poduszka do masażu nigdy nie powinna powodować bólu lub dyskomfortu, a jeśli się coś takiego zauważy, należy natychmiast ją wyłączyć. Większość poduszek do masażu shiatsu jest wyposażona w funkcje bezpieczeństwa zaprojektowane tak, aby wyłączały się automatycznie w przypadku przegrzania. Ważniejszy jest jednak zawsze osobisty komfort i bezpieczeństwo.

Poduszki do masażu są niewątpliwie bardzo dobre. Ich największą zaletą jest to, że poprawiają krążenie. Siedzenie przez długi czas może powodować zakrzepicę żył głębokich. Poduszki do masażu mogą pomóc poprawić krążenie w nogach, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów. Modele służące do masażu karku pomogą natomiast zrelaksować się po długim dniu i zredukować napięcie.