Bezpieczna rozmowa podczas jazdy

Wszelkie badania mówią o tym, że podczas jazdy samochodem nie powinno się korzystać z telefonu komórkowego. Pisanie wiadomości tekstowych jest bardzo niebezpieczne, gdyż patrzymy na wyświetlacz telefonu, zamiast na drogę. Podczas rozmowy telefonicznej jesteśmy natomiast zdekoncentrowani i nasza reakcja jest o wiele wolniejsza niż zazwyczaj.

Przed jazdą załóż słuchawkę!

Trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Jeśli jednak musimy być z kimś w stałym kontakcie i nie możemy zrezygnować z rozmów telefonicznych podczas kiedy kierujemy samochodem to warto wybierać bezpieczne rozwiązania. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj z pewnością słuchawki Bluetooth. Kiedy spodziewamy się jakiejś rozmowy podczas samochodu to zanim wsiądziemy do auta zakładamy słuchawkę. Później kiedy ktoś będzie do nas dzwonił wystarczy odebrać. Robi się to także za pomocą słuchawki. Słyszymy całą rozmowę telefoniczną.

słuchawki bluetoothSłuchawki dodatkowo są wyposażone w mikrofony, więc nasz rozmówca również będzie nas normalnie słyszał. Takie słuchawki nie są trudne w użyciu. Każdy sobie z tym poradzi. Po uruchomieniu auta zestaw słuchawkowy jest już gotowy do użycia. Jedyne co trzeba zrobić to połączyć telefon ze słuchawką. Robi się to poprzez włączenie bluetooth w telefonie. Czasami wymaga się także wprowadzenie kodu autoryzacji. Można także zainwestować w zwykły zestaw głośnomówiący. Ten także pozwoli na w miarę bezpieczną jazdę samochodem. Będziemy mieć słuchawki w uszach, a przy naszych ustach będzie znajdował się mikrofon. Jest to tańsze rozwiązanie. Słuchawka bluetooth będzie jednak wygodniejsza. Warto wiedzieć, że bez względu na to jakie rozwiązanie wybierzemy to będzie ono o wiele bezpieczniejsze niż jazda ze słuchawką w ręku. Podczas jazdy zawsze warto mieć obie ręce w gotowości. Wówczas łatwiej będzie nam zmieniać biegi.

Cały czas będziemy także trzymać kierownicę. Nigdy nie wiadomo, co przytrafi się na drodze i kiedy będziemy potrzebować obu rąk. Być może będziemy musieli ominąć jakąś przeszkodę na drodze lub też gwałtownie zahamować. Być może wpadniemy w poślizg. Bez obu rąk nie uda nam się z niego wyjść.