Posiadacze dużych gabarytowo łazienek wiedzą, jakim problemem jest nagrzanie i utrzymanie ciepła w zimie. Bo łazienka to miejsce, gdzie musi być ciepło. Jest to ważne nie tylko biorąc pod uwagę komfort użytkowania, ale i nasze zdrowie.
Na rynku istnieje sporo rodzajów urządzeń służących do ogrzewania pomieszczeń. Począwszy od zwykłych grzejników, kończąc na specjalistycznych.
Grzejniki łazienkowe charakteryzują się szczególną wytrzymałością na wilgoć i często posiadają specyficzny desing (grzejniki dekoracyjne). Najczęściej i najchętniej wybieranymi grzejnikami łazienkowymi są tzw. grzejniki rurkowe. Są to naścienne urządzenia, które łączą w sobie dwa zastosowania (grzeją oraz umożliwiają suszenie ręczników).
Warto zwrócić uwagę na nagrzewnice. Są świetnym rozwiązaniem w łazienkach, w których nie ma instalacji grzewczej lub po prostu się zepsuła. Istnieją następujące rodzaje nagrzewnic, zależne od sposobu działania:
- wodne ( grzeją powietrze dzięki przepływającej przez nie wodzie),
- olejowe (źródłem ciepła jest najczęściej olej opałowy).
- gazowe ( nagrzewnice na propan – butan).
Innym rodzajem są grzejniki konwekcyjne. Są doceniane za szybkość rozprowadzania ciepła. Dzieje się to na zasadzie cyrkulacji, gdzie ciepłe powietrze jest unoszone i rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Wyróżnia się:
- grzejniki z naturalnym obiegiem,
- grzejniki z obiegiem wymuszonym.
Zastosowanie konkretnego rodzaju źródła ciepła zależy od upodobań użytkowników łazienki, możliwości technicznych oraz dostępnych funduszy. Dlatego przed wyborem konkretnego urządzenia, trzeba się dobrze zastanowić.
Źródło: http://www.jaga.com.pl