Żłobek dla dziecka

Narodziny dziecka są bardzo ważnym momentem dla każdej mamy. To ona głównie spędza czas z dzieckiem przez pierwsze miesiące, a nawet lata życia. Jednak bywa też tak, że mama musi szybko wrócić do pracy i musi posłać maluszka do żłobka.

Jak wygląda opieka w żłobku?

żłobek wilanówDla każdej mamy rozłąka z dzieckiem jest trudnym doświadczeniem, ponieważ od pierwszych chwil jego życia, jest z nim niemalże nierozłączna. Czasem bywa, że rodzice nie mają wyjścia i muszą posłać dziecko do żłobka, gdyż nie mają na kogo liczyć w kwestii opieki nad nim. Najlepszym momentem jest najczęściej szósty – ósmy miesiąc życia, bo dziecko potrafi się już przemieszczać i siadać. Jest to też czas, kiedy zaczyna on koncentrować całą swoją uwagę i siły na naukę pierwszych kroków, więc brak obecności mamy, może być jakoś zrekompensowany przez inne czynności. Jeżeli mieszkamy w Warszawie, to najlepszy będzie sprawdzony żłobek Wilanów jest dzielnicą, w której jest ich najwięcej. W trakcie pobytu w placówce, dzieci są pod stałą opieką doświadczonych opiekunek, które stymulują rozwój dzieci i organizują im przeróżne zajęcia. Już w żłobku dzieci uczą się samodzielności i współpracy w grupie, co jest bardzo ważne w ich rozwoju. Dzieciom są czytane bajki, które doskonale rozwijają wyobraźnię oraz śpiewane są piosenki. Maluchy uczone są też prostych wierszyków, które świetnie wpływają na pamięć. W żłobku przebywają dzieci od godziny siódmej rano do siedemnastej, więc maksymalnie mogą w nich być dziesięć godzin na dobę.

Początki pobytu dziecka w żłobku mogą być trudne dla dziecka i rodzica, ale z czasem się maluch przyzwyczają i cieszy się na hasło żłobek. Zaraz po żłobku, można dziecko zapisać do przedszkola, które jest naturalną kontynuacją edukacji małego człowieka.