Zespół lub Dj na wesele

Organizacja wesela wymaga od młodej pary przygotowania wielu rzeczy. Niektóre można odłożyć na ostatni moment, inne musimy załatwić o wiele szybciej. Do tych drugich zaliczymy zdecydowanie zarezerwowanie zespołu weselnego. Trudno wyobrazić sobie wesele, na którym nie gra muzyka.

Niektóre młode pary rezygnują dzisiaj z zapraszania kilkuosobowej kapeli i stawiają na DJ’a. doświadczony DJ zajmuje na parkiecie o wiele mniej miejsca niż zespół, a przy okazji dysponuje nieograniczonym repertuarem. Warto jednak pamiętać, że DJ nie pojawi się raczej podczas błogosławieństwa, aby wpuścić jedną z pieśni, jakie w tym czasie odgrywa zespół. Jeśli planujemy muzykę podczas wesela, nieważne w czyim wykonaniu, warto pomyśleć o tym nawet rok przed terminem uroczystości podobnie jak z salą weselną. Wynika to z faktu, że osoby cieszące się pozytywnymi opiniami, mają zajęte terminy nawet półtora roku przed weselem.
Jeśli szukamy zespołu weselnego, warto solidnie przyłożyć się do poszukiwań. Niektóre zespoły dysponują nagraniami swoich wykonań, dzięki czemu po ich przesłuchaniu jesteśmy w stanie stwierdzić, czy jesteśmy zainteresowani współpracą. Niestety nadal zdarza się, że zespół nie może nam zaproponować nagrań przesyłanych drogą mailową, a jedyną opcją jest udanie się na próbę lub na czyjeś wesele, aby posłuchać kapeli na żywo. Nie każda młoda para jest jednak zadowolona, gdy na jej przyjęciu pojawiają się obcy ludzie, aby posłuchać kapeli. Wygląda to wtedy jak publiczny koncert, a nie prywatne przyjęcie weselne. Jedynym wyjściem jest niekiedy próba, o ile zespół takie prowadzi. Dobrym sposobem na znalezienie zespołu weselnego jest skorzystanie z podpowiedzi znajomych, u których dobrze bawiliśmy się na weselu. Niektóre sale weselne np. taka jak sala weselna Gdynia proponuje zespół i daje na niego zniżkę.

Problem może pojawić się jednak wtedy, gdy organizujemy wesele w Krakowie, a terenem działalności wybranego zespołu jest jedynie Gdynia. Warto też porównać ceny wszystkich zespołów i dopytać, do której godziny grają w tej kwocie. Późniejsza zabawa może być wyceniona nawet na kilkaset złotych za godzinę.