Zastosowanie łóżek masujących

 

W dzisiejszych czasach zatrważająca liczba osób zmaga się z dolegliwościami kręgosłupa. Przeróżne schorzenia wynikające zarówno z genetyki, jak i czynników środowiskowych, do których zalicza się brak ruchu oraz siedzący tryb życia sprawiają, że ludzie często chodzą obolali. Przy występowaniu bóli kręgosłupa często polecane są masaże. Równocześnie mówi się wiele o wygodnym obuwiu, prawidłowej postawie ciała i odpowiednio wyprofilowanych łóżkach do spania. Istnieją także legowiska przeznaczone nie tylko do snu.

Wykorzystanie łóżek do masażu kręgosłupa

łóżka nefrytoweLudzie starsi często cierpią z powodu dolegliwości związanych z kręgosłupem. Może występować u nich rwa kulszowa, czy dyskopatie, a poszczególne kręgi ulec mogą przemieszczeniu oraz zesztywnieniu. W takich przypadkach polecane są łóżka nefrytowe. Dzięki ich powierzchni masującej mięśnie i ścięgna znajdujące się wokół kręgów zostają rozluźnione, dzięki czemu kręgi mogą zostać prawidłowo nastawione. Dodatkowo zmniejsza się ciśnienie we wnętrzu krążków międzykręgowych. Częste masaże na łóżku nefrytowym pozwalają na zachowanie sprawności ruchowej przez dużo dłuższy czas. W odniesieniu do nefrytu, jest on wykorzystywany do produkcji kółek masujących. Jest on minerałem, w skład którego wchodzą mikroelementy takie, jak magnez, cynk, selen, mangan, miedź i wiele innych. Ich dostarczanie do organizmu podczas masaży wspomaga funkcjonowanie różnych narządów. Właściwości nefrytu zostały dokładnie zbadane i obecnie wiadomo, że największe zastosowanie ma on w chorobach zwyrodnieniowych stawów oraz pokrewnych im schorzeniach. Poza wspomaganiem kręgosłupa, masaże z użyciem łóżek nefrytowych wspomagają odnowę komórek i są pomocne przy relaksowaniu się.

W zależności od potrzeb zdrowotnych, specjalne łóżka z naturalnego nefrytu mogą być wykorzystane do masażu tak górnych, jak i dolnych odcinków kręgosłupa. Właściwości tego minerału pomagają szczególnie osobom cierpiącym z powodu chorób stawów. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie ulżyć pacjentom w bólu i pozwolić im na chwilę relaksu. Dodatkowo czują oni poprawę, a ich sprawność ruchowa zostaje znacznie zwiększona.