Zalety uczestnictwa w obozie językowym dla dorosłych

Obozy językowe kojarzą się przede wszystkim z wyjazdami dla dzieci i młodzieży. Coraz więcej organizatorów oferuje jednak również wyjazdy dla dorosłych np. dla studentów, ludzi po studiach, pracowników firm. Wszystko po to, by uczestnicy mogli zdobyć jeszcze lepsze umiejętności.

Obóz językowy, czyli nauka języka obcego również dla dorosłych

obozy językowe na terenie AngliiTo z kolei zwiększy ich szanse na rynku pracy. Niektórzy chcą połączyć wakacje z nauką języka obcego. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie obóz językowy. Wbrew pozorom cena będzie podobna. Obozy języka angielskiego odbywają się w różnych angielskich miastach – oczywiście większość marzy o wyjeździe do Londynu, bo wtedy dodatkowo można zwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii. Kursy dla osób dorosłych są zazwyczaj nieco bardziej intensywne – tutaj jest więcej nauki, zadań „na mieście”, zwiedzania, aniżeli zabaw i rozrywek. Można też skorzystać z obozów, które gwarantują kursy przyspieszone, czyli bardzo intensywne. Na takich kursach konwersacji z native speakerami jest jeszcze więcej. Tego typu obozy językowe na terenie Anglii to dobry sposób na zwiększenie swoich możliwości. Poza tym uczestnictwo w takim obozie potwierdzane jest certyfikatami i można wpisać je do swojego CV. Grupki na obozach językowych nie są duże – najczęściej wynoszą od kilku do kilkunastu osób.

Najbardziej popularnym terminem wyjazdu na taki obóz językowy jest lipiec (wtedy można liczyć na najlepszą pogodę w Anglii). Czas trwania obozu językowe uzależniony jest od konkretnej oferty organizatora. Zazwyczaj obóz językowy trwa od jednego do dwóch tygodni. Uczestnicy obozu otrzymują wszelkie materiały do nauki, które wchodzą w cenę wyjazdu. Zapewnione jest również wyżywienie uczestników obozu, ich zakwaterowanie i opłacone są wszelkie wejścia do muzeów, galerii i innych miejsc.