Wygląd kurtyny paskowej

Słowo kurtyna z całą pewnością kojarzy się każdemu człowiekowi z teatrem lub Innym podobnym miejscem, w którym odbywają się przedstawienia czy różne występy. Ciekawe jest jednak to, że produkowane aktualnie kurtyny paskowe można spotkać w bardzo wielu różnych zakładach produkcyjnych i innych podobnych przedsiębiorstwach. Oczywiście ich obecność ma zawsze konkretny cel.

W przypadku kurtyny paski sprawdzają się idealnie

kurtyna paskowaMiędzy kurtyną z teatru a tą, którą można spotkać w fabrykach, jest dość sporo istotnych różnic. Pierwszą z tych różnic można zauważyć gołym okiem, bo przecież standardowa kurtyna składa się z jednego kawałka materiału. Kurtyny paskowe jak sama nazwa wskazuje, są zupełnie inne, bo składają się z jego pojedynczych elementów. Nawet pomimo takiej budowy kurtyna paskowa jest zawsze bardzo szczelna, bo producent tworzy poszczególne elementy tak, żeby paski nachodziły na siebie. W związku z tym nic łatwo się przez nią nie przedostanie. Pojedyncze paski są z reguły montowane na metalowych elementach i dzięki temu możliwe jest założenie takiej kurtyny w absolutnie każdym miejscu. Jest ona bowiem stosunkowo lekka. Dlatego jej ciężar nie wpłynie nigdy na żadną konstrukcję. Człowiek z kolei może się swobodnie przemieszczać, bo po prostu wystarczy odsunąć ręką kilka pojedynczych pasków.

Dzięki takiej kurtynie można naprawdę łatwo i przy niewielkich kosztach oddzielić fragment pomieszczenia. Jest to czasami konieczne na przykład ze względów bezpieczeństwa. Takie kurtyny mogą być bowiem przystosowane do różnych okoliczności takich jak, chociażby proces spawania i tym podobne. Kurtynę paskową można kupić w absolutnie każdym rozmiarze, a jej ceny są wyjątkowo przystępne. Tworzywo, z którego jest ona wykonywana, może mieć oczywiście bardzo różne kolory.