Wybór papierów satynowych

 

Chcąc wydrukować wizytówki, nasze cv bądź list motywacyjny czasem zastanawiamy się na jakim papierze wykonać wydruk. Chcemy, aby nasze wydruki pięknie się prezentowały i wyglądały profesjonalnie. Idealnym do takich wydruków będzie zyskujący na popularności papier satynowy. 

Wiele zalet druku na papierze satynowym

papier satynowyJeśli szukamy papieru o najwyższej jakości powinniśmy zwrócić uwagę na papier satynowy. Zyskuje on obecnie coraz więcej swoich zwolenników. Jest to wszechstronny papier, który jest przeznaczony do druku laserowego, atramentowego a także cyfrowego. Jego cechą charakterystyczną jest niesamowita gładkość powierzchni. Jest on sztywny i biały. Taki papier satynowy możemy kupić o różnych grubościach. Najczęściej spotykany jest o grubościach 70 do 120 gram. Wydruki i kserokopie wykonywane na tym rodzaju papieru doskonale odwzorowują kolory (widocznie nasycone barwy, bardzo duży kontrast wydruku). Jest on nieprzezroczysty. Dostępny jest w wielu formatach. Taki wydruk wygląda bardzo estetycznie. Papier doskonale nadaje się do wydruków różnego rodzaju wizytówek, ofert handlowych, ulotek, prezentacji biznesowych, informacji handlowych, cv bądź listów motywacyjnych. Świetnie nadaje się również do druku zdjęć ponieważ papier nie tworzy odblasku. Nie rozmazuje się. Wydruki na takim papierze wyglądają niezwykle elegancko i bardzo profesjonalnie. Taki papier doskonale się zgina, składa, klei i tnie. Jest doskonały do wszelakiej obróbki.

Coraz bardziej popularny staje się papier satynowy. Szereg jego zalet sprawia, że jest on często wykorzystywany w firmach przy tworzeniu np. wizytówek czy ofert handlowych. Wygląda on niezwykle elegancko i profesjonalnie. Nadaje się do wydruku w każdej drukarce – laserowej a także atramentowej.