Waporyzacja w domu i w podróży

 

Jeżeli zainteresowałeś się tematem waporyzacji, nabyłeś już stosownej wiedzy na ten temat, oraz przekonania wyższości waporyzacji nad klasycznym paleniem, zapewne nosisz się z zamiarem kupna swojego pierwszego waporyzatora. Wybór tych urządzeń jest ogromny, a decyzja wcale nie jest prosta i niesie ze sobą pewne wątpliwości.

Bogata oferta waporyzatorów

waporyzatorNa rynku dostępnych jest wiele modeli tych urządzeń, w ogromnym przedziale cenowym. Te najtańsze modele można kupić już za kwotę mniejszą niż 200 zł. Jednak czy stać Cię na to, by oszczędzać na własnym zdrowiu? Jak wybrać swój pierwszy waporyzator? Czym kierować się podczas zakupu, aby urządzenie spełniało nasze oczekiwania i było bezpieczne w użytkowaniu? Na początek zadaj sobie podstawowe pytanie: gdzie będziesz używał swojego waporyzatora? Model stacjonarny charakteryzuje się świetną wydajnością, jednak jest zasilany sieciowo, a co za tym idzie, ma jedną podstawową wadę: nada się jedynie do użytku domowego. Natomiast waporyzator przenośny jest niewiele większy od elektrycznego papierosa, dzięki czemu będziesz go miał zawsze przy sobie. Jest dyskretny i nie rodzi pytań wśród otoczenia. Jedyną jego wadą jest bateria, która w najmniej odpowiednim momencie może się po prostu rozładować. Jednak i na to jest dobry sposób, wystarczy nosić ze sobą zapasowy akumulator. Jakościowo urządzenia przenośne nie odbiegają już tak, jak jeszcze kilka lat temu, od urządzeń stacjonarnych. Dlatego też jeśli szukasz modelu do swobodnego użytkowania, zdecydowanie polecam waporyzatory przenośne. Czym sugerować się podczas ich zakupu? Z pewnością myślisz o cenie. To istotny aspekt dla każdego z nas. Nie zapominaj jednak, że niska cena przekłada się na niską jakość, co często może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Modele z najniższych półek często wykonane są z plastiku, czy też domieszki metali ciężkich. Pamiętaj, że waporyzator rozgrzewa się do ponad 200 stopni, a materiał, z jakiego jest wykonany, musi być odporny na działanie takiej temperatury. Nie chcesz chyba wdychać trujących oparów razem ze swoją ulubioną mieszanką ziołową? Dlatego wystrzegaj się niesprawdzonych sprzedawców. Kupuj jedynie w autoryzowanych punktach, renomowane urządzenia.

Zasada: chytry dwa razy traci, najlepiej obrazuje zasadę kupna waporyzatora. Jeżeli kupisz najtańszy model, z pewnością po jakimś czasie wrócisz po coś lepszego. Dodatkowo, używając sprzętu wątpliwej jakości, niepotrzebnie narazisz swoje zdrowie, na którym, moim zdaniem, nie warto oszczędzać.