termowizja-Kraków

W czym może pomóc termowizja?

Wiele osób uważa, że certyfikaty energetyczne to tylko kolejny wymysł ustawodawcy, który nakłada na obywateli kolejne obowiązki. Nie zmienia to jednak faktu, że odpowiednia analiza wniosków zawartych w dokumentach dołączonych do certyfikatów może bardzo pomóc.

Termowizja w Krakowie stała się powszechna

termowizja-KrakówMoże dopomóc zwłaszcza przy ograniczaniu wydatków na ogrzewanie budynku oraz przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej budynku. Ma to bezpośrednie przełożenie na kwestie finansowe, więc należy zwrócić uwagę na to, aby wszelkie ekspertyzy budowlane związane z oceną efektywności energetycznej były wykonywane bardzo skrupulatnie przez uprawnionych do tego ludzi, którzy dysponują nowoczesnym sprzętem. Odkąd do powszechnego użytku weszła termowizja-Kraków opracowywania takich certyfikatów energetycznych jest o wiele łatwiejsze i mniej czasochłonne. Na rynku działa wiele firm oferujących swoje usługi w tym zakresie. Największa liczba tego typu działalności gospodarczych funkcjonuje na południu Polski, szczególnie w rejonie Krakowa oraz pozostałych ośrodkach miejskich małopolski. Oczywiście certyfikat energetyczny to przede wszystkim dokument, który potwierdza, że oddawany do użytku budynek spełnia prawne wymogi w zakresie efektywności energetycznej. Bez niego nie będziemy mogli zgodnie z prawem oddać nowego budynku do użytku.

Dla nas taki dokument powinien jednak stanowić punkt wyjścia do analizy słabych punktów w izolacji termicznej. Pomiary termowizyjne mogą być wykonywane wielokrotnie, a więc warto co jakiś czas sprawdzić czy w naszym domu nie doszło do jakichś ubytków w warstwie izolacyjnej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *