Usługi wirtualnych asystentów

 

Parę lat temu ukończyłam studia związane z szeroko rozumianym marketingiem i postanowiłam rozpocząć moją karierę w Internecie. Chciałam pracować z wygodnego i przestronnego domu, w którym mieszkałam, a przy okazji móc zarobić pieniądze.

Praca i obowiązki wirtualnej asystentki

wirtualna asystentkaPodjęłam decyzję o rozpoczęciu drogi zawodowej związanej z usługami online i zaczęłam pracę jako wirtualna asystentka. Przygotowania zaczęłam od zakupu bardzo wydajnego i dobrego sprzętu biurowego, a w kolejnym etapie pozyskałam klientów w Internecie. Moje usługi kierowałam zazwyczaj do przedsiębiorców, którzy potrzebowali właśnie takich spersonalizowanych usług jak moje. Zajmowałam się wieloma rzeczami związanymi z obsługa danego biura, umawianiem spotkań, organizowanie wyjazdów i delegacji służbowych, prowadzenie profili w mediach społecznościowych, byłam odpowiedzialna także za kontakty mailowe z różnymi kontrahentami, pomagałam w realizacji zamówień online, a także byłam wirtualną wizytówką danej firmy. Nie ukrywam, że ta praca sprawiała mi wiele satysfakcji, ponieważ mogłam połączyć moją pracę z pasją, a moje usługi kierowane do konkretnych firm i osób były wysoko cenione. Wszelkie moje działania opierały się na wiedzy zdobytej na studiach, a także na doświadczeniu, które zdobyłam pracują w moim wirtualnym biurze. Z roku na rok, poszerzałam zakres swoich usług i zyskałam wielu nowych klientów, którzy polecali mnie kolejnym firmom, a ja mogłam rozszerzyć swoje biuro i zatrudnić dodatkowe osoby do prowadzenia mojej firmy.

Działalność gospodarcza, którą zaczęłam parę lat temu sprawiła, że praca przed komputerem w domu stała się moim głównym zajęciem i pracą zarobkową. Pracując w swoim biurze, czułam ogromną satysfakcję i cieszyłam się, gdy moje usługi były doceniane przez klientów pod każdym względem.