Urządzenia niskiego napięcia

Każde urządzenie niskiego napięcia, zwłaszcza rozdzielnica, muszą być zawsze niezawodne. W rzeczywistości, wszystkie urządzenia elektryczne od 50 do 1000 V kwalifikują się jako urządzenia niskiego napięcia. Jednak bez aparatury do kontroli tej stosunkowo niewielkiej mocy gdy zepsują się te wszystkie urządzenia – to jest bardzo niebezpieczne.

Narzędzia ręczne, systemy telefoniczne, sieci komputerowe, obwody oświetleniowe i gniazda elektryczne wszystkie zależą od rozdzielnicy która dba o bezpieczne dostawy energii elektrycznej. Aparatura rozdzielcza jest niemal niewidoczna dla większości z nas, ponieważ współpracuje bezpośrednio z zasilaczami narzędzi. A jednak, te niezwykle ważne formy urządzeń niskiego napięcia są tak skomplikowane, że każdy producent obecnie potrzebuje kilkadziesiąt stron tekstu, aby je wyjaśnić. Istnieją styczniki, rozruszniki i przełączniki w obudowach, ale najbardziej znane nazwy rozdzielnic to bezpieczniki i wyłączniki.
Trudno jest uzyskać pełne informacje rynkowe na temat urządzeń niskiego napięcia, ale można ocenić ich wielkość, wykonując wyszukiwania w Internecie. Istnieje mnóstwo firm sprzedających rozdzielnice niskiego napięcia jak również tych dokonujących szczegółowych analiz rynku w tym temacie, ale można podejrzewać, że ci, którzy mogą sobie pozwolić na te ceny to nieliczni osobnicy. To nie jest zbyt dużym wyzwaniem – wyobrazić sobie rozmiar branży sprzętu niskiego napięcia, gdy weźmie się pod uwagę, jak uniwersalna potrzeba jest takiej rozdzielni. Pokorne bezpieczniki i wyłączniki, które widzimy w naszym domu, to tylko wierzchołek góry lodowej.
Gdy weźmiemy pod uwagę o wiele bardziej zaawansowany sprzęt, który jest niezbędny, aby sprawnie i bezpiecznie zarządzać np. projekty inteligentnych budynków – już bardziej możemy sobie to wszystko uświadomić.

Wiele produktów i systemów obejmuje przemysł niskiego napięcia – narzędzia programowe, szafy dystrybucyjne, wtyczki i gniazda przemysłowe, produkty wysokiej mocy i wyłączniki, bezpieczniki i przełączniki, oczywiście!