Szybki montaż urządzeń monitoringu

Od czasu istnienia zakładu nie mieliśmy większych problemów z bezpieczeństwem, do niedawna. Jako że nie mieliśmy żadnego systemu monitorowania wizyjnego, sytuacje które wystąpiły niedawno były niemożliwe do rozwiązania satysfakcjonująco. Zdecydowaliśmy się więc wreszcie na zainstalowanie takiego systemu na obiekcie.

Stacjonarny system monitorowania wizyjnego

montaż monitoringu koszalinDo zabezpieczenia naszego zakładu wybraliśmy stacjonarny system monitorowania wizyjnego, gdyż wydawał się on nam nie tylko wygodniejszy, ale również i pewniejszy. Dzięki zastosowaniu stacjonarnej wersji mieliśmy bowiem możliwość bieżącego sprawdzania wszystkich nagrań, ale również większą kontrolę nad urządzeniami w owym systemie. Wybór urządzeń nie był zbyt trudny, gdyż do naszego zakładu nie potrzebowaliśmy kamer o najwyższej rozdzielczości, z racji iż nie był to teren o dużym nasileniu ruchu. Po zakupie całego oprzyrządowania, pozostawał jedynie montaż monitoringu Koszalin. Instalacji takiej nie mogliśmy przeprowadzić jednak sami, gdyż nie posiadaliśmy personelu z uprawnieniami do montażu takowych urządzeń. Zaangażowaliśmy więc usługi jednej z najbardziej renomowanych firm instalatorskich, w celu przeprowadzenia montażu i uruchomienia systemu monitorowania wizyjnego. Początkowo obawialiśmy się iż instalacja może zaburzyć normalną pracę obiektu.

Okazało się jednak, że całość prac zostanie przeprowadzona w godzinach zamknięcia zakładu, tak by nie przeszkadzać pracownikom w normalnym wykonywaniu zadań. Postęp prac przyśpieszył fakt, iż przygotowaliśmy już wcześniej odpowiedni plan monitorowania obiektu, dzięki czemu montaż mógł przebiegać szybko i sprawnie, wedle zaplanowanych lokacji. Monitoring po zainstalowaniu działał bez zarzutów, będąc gotowym w ledwie jeden wieczór.