Stosowanie nowoczesnych nawozów do kwiatów

 

Kwiaty posiadające okazałe i piękne kwiatostany (na przykład storczyki), potrzebują nie tylko naturalnego, ale także bardzo efektywnego nawozu, który pozwoli na bardzo dobry proces kwitnienia. W tym celu stosuje się nawozy typu naturalnego, które są w pełni bezpieczne dla rośliny, i nie powodują niepożądanych efektów ubocznych. Do takich nawozów możemy zaliczyć naturalne biohumusy, przeznaczone do kwiatów.

Naturalny nawóz przeznaczony do storczyków

biohumus do storczykówDzięki naturalnemu składowi tego rodzaju nawozu kwiaty odzyskają zdrowie, a także będą rozwijać się równomiernie, oraz długo kwitnąć. Biohumus do storczyków jest wyprodukowany dzięki produktowi dżdżownic, żyjących w Ameryce Północnej. W pełni naturalny skład pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej biodostępności nawozu oraz szybkie wchłanianie składników mineralnych przez roślinę. Hodowcy stosujący tego typu nawozy, mogą liczyć na to, że składniki mineralne spowodują wzmocnienie pędów oraz ujędrnienie kwiatostanów. Podstawową zaletą nawozów naturalnych oraz biohumusów do roślin jest fakt, że nie działają one w sposób inwazyjny, oraz są bardzo łagodne dla kwiatów. Storczyki, tak jak i inne kwiaty tego typu posiadają bardzo delikatne korzenie, co w sposób kategoryczny wymusza stosowanie nawozów, które nie będą działały destrukcyjnie na korzenie rośliny. Roślina bardzo dobrze reaguje na nawożenie tym typem nawozu, co jest widoczne podczas jej szybkiego wzrostu.

Nawozy naturalne posiadają także bardzo dokładnie wymierzone i oszacowane procentowe ilości składników odżywczych. Jest to szczególnie ważne w obliczu faktu, że wiele nawozów może powodować przenawożenie, które może być tak samo niebezpieczne dla rośliny, jak na przykład niedostateczne dostarczenie jej składników nawożących.