Stolik przedszkolny – jaki wybrać?

Rodzice, którzy szukają wymarzonego przedszkola dla swojego dziecka, stawiają głównie na wygodę i bezpieczeństwo. Dobrze wyposażone i dostosowane do maluchów placówki pozwalają nie tylko na dobrą zabawę, ale stwarzają również warunku do nauki i rozwoju. Osoby zajmujące się urządzaniem sal przedszkolnych stosują nowoczesne rozwiązania, wybierając odpowiednie meble i zabawki. Za jeden z najważniejszych rodzajów przedszkolnego wyposażenia uważa się stoliki.

Cechy dobrego stolika przedszkolnego

stolik przedszkolnyStolik jest takim elementem w przedszkolnej sali, przy którym dziecko spędza sporą część swojego dnia. To właśnie przy nim maluchy spożywają posiłki, rysują, bawią się i uczą. Duże wykorzystanie tego mebla sprawia, że powinien on być wykonany z największą starannością. Dostępna na rynku ilość produktów tego typu jest naprawdę duża. Do wyboru mamy stoliki prostokątne, kwadratowe, okrągłe, czy nawet w kształcie elipsy. Stolik przedszkolny może być przeznaczony dla jednego, dwóch, lub większej ilości maluchów. Zaletą tych mebli jest to, że wychowawca może ustawić je w odpowiadającej mu konfiguracji, między innymi w kształt litery U, T lub L. Takie ustawienie może korzystnie wpłynąć na kontakty między dziećmi. Stoliki rozstawione pojedynczo stawiają głównie na pracę indywidualną i znacznie ograniczają współpracę grupową. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to zdecydowanie najpopularniejsze w naszym kraju stoliki wykonywane są z drewna lub z plastiku. Aby ocieplić wnętrze pomieszczenia i stworzyć je bardziej przyjaznym dla maluchów, popularne jest również produkowanie stolików kolorowych. Stolik przedszkolny składa się zazwyczaj jedynie z blatu i nóg, jednak istnieją również inne, bardziej nowoczesne modele, które posiadają dodatkowe półki oraz pozwalają na regulację nóżek. Możliwość dopasowania wysokości blatu do wzrostu przedszkolaka jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Dobry stolik przedszkolny powinien być wygodny i dopasowany do wzrostu dziecka. Ze względu na dużą ilość wykonywanych przy nim czynności powinien on być wyprodukowany z materiałów najwyższej jakości, aby mógł służyć dzieciom przez długie lata. Takie stoliki są nie tylko obowiązkowym wyposażeniem sali, ale mogą również stanowić ciekawą ozdobę.