Specjalistyczne firmy – diagnostyka maszyn i nie tylko

Czytałam ostatnio w internecie o różnych zawodach. Wszystko dlatego, że w tym roku mój syn skończy gimnazjum. Nie wie do jakiej szkoły ma pójść, ale chce, żeby to było technikum. Pozostaje tylko kwestia wybrania zawodu. W moim mieście jest wiele specjalistycznych firm, w których mógłby podjąć praktyki.

Który zawód najlepiej wybrać?

certyfikaty udtNo właśnie to pytanie zadaje sobie wielu nastolatków. Nie bez znaczenia jest to, do jakiej szkoły pójdziemy i czego się tam nauczymy. Warto jest inwestować w przyszłość i zapoznawać się z nowoczesnymi technologiami. Wiem, że skoro chce zostać technikiem i chce pracować przy maszynach powinien w późniejszych czasie mieć uprawnienia udt. Oglądałam w internecie, że istnieje taka firma, dość mało znana, ale prestiżowa, która zajmuje się wyważaniem wirników. Trzeba się w tym przypadku doskonale znać na mechanice oraz na fizyce. Potrzebna jest umiejętność metod wyważania tych urządzeń. Tego wszystkiego mógłby się tam nauczyć. Moje rozważania jednak to jedno, natomiast to, co zrobi mój pierworodny, to już odrębna kwestia. Kiedyś wspominał, że chciałby zostać tak samo jak ojciec spawaczem. Zrobiłby odpowiednie uprawnienia i mógłby pracować w dużym zakładzie przemysłowym. Dziś spawacze naprawdę bardzo dużo zarabiają. Ja jednak na jego miejscu wybrałabym coś bardziej specjalistycznego i nowowczesnego. Może to być praca przy silnikach elektrycznych lub innych urządzeniach mechanicznych. Generalnie mechanika jest dziś bardzo przyszłościowa.

Nie chciałabym się aż tak bardzo wtrącać w życie czy w wybory mojego syna, jednakże nie omieszkam zasugerować mu, co jest w dzisiejszych czasach tak naprawdę najbardziej opłacalne. Jestem nawet w stanie opłacić mu wszelkie kursy lub szkolenia na poszczególne uprawnienia.

Źródło http://www.eptsil.pl