Sklep zoologiczny

Każdy posiadacz domowego zwierzęcia wcześniej czy później powinien odwiedzić sklep zoologiczny. Niekiedy trzeba to uczynić nawet wcześniej, ponieważ w przypadku zwierząt wymagających klatki, akwarium lub terrarium trzeba zadbać o pełne wyposażenie jeszcze przed sprowadzeniem nowego domownika.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego gryzonia, warto dowiedzieć się czegoś o jego trybie życia, w tym o upodobaniach żywieniowych. Pomocny w tym zadaniu może okazać się internet, a także ekspedient w sklepie zoologicznym. Obecnie nie musimy całkowicie samodzielnie wybierać pojedynczych akcesoriów – niekiedy dostępne są gotowe zestawy.

kotJeśli poszukujemy klatki dla chomika warto mieć na uwadze fakt, iż spędzi on w niej znaczną część życia. Na początku nie musi ona zawierać wielu gadżetów, ale musi posiadać miejsce, gdzie chomik będzie mógł się schować. Obecnie w sklepach zoologicznych można dostać wszelkie akcesoria dla gryzoni, na przykład klatkę z licznikiem, dzięki której będziemy wiedzieć, ile średnio okrążeń wykonuje nasz nowy towarzysz. Nie możemy zapominać również o podstawowych elementach wyposażenia, takich jak poidełko. Może być wykonane z dowolnego materiału, ważne jest jednak, by chomik mógł z niego pić bez problemu i by było ono dobrze przymocowane do klatki.

Zwierzęta, które będą przebywać w naszym mieszkaniu „na wolności” wcale nie okazują się mniej problemowe, jeśli chodzi o akcesoria. Transporter dla kota okazuje się niezbędny, nawet jeśli używamy go tylko na czas wizyty u weterynarza. Umożliwia on bezpieczne przenoszenie zwierzęcia, a w domu może służyć za stacjonarny koci domek. Cena transportera zależy nie tylko od jego wyposażenia, ale również od tego, czy posiada odpowiednie atesty. Należy zwracać na nie uwagę zwłaszcza wtedy, gdy nie tylko podróżujemy po kraju, ale interesują nas również wycieczki zagraniczne. Podróżowanie samolotem wymaga innego modelu transportera. Warto o tym pamiętać, by oszczędzić sobie zbędnych wydatków. W przypadku podróżowania niezbędne akcesoria to również materacyk i poidełko. Jeśli nasz kot jest nerwusem i źle znosi wizyty u weterynarza, lepiej zaopatrzyć się w transporter dodatkowo otwierany od góry – łatwiej będzie wyjąc zwierzę, gdyby weterynarz wymagał tego od nas.