Sauny na podczerwień zasilane prądem elektrycznym

 

Są osoby, które uwielbiają korzystać z sauny. Większość saun dostępnych jest na basenach, w centrach sportowych, w pobliżu siłowni. W Polsce można korzystać z różnych saun – zarówno suchych jak i parowych, ale trzeba liczyć się z tym, że w tych saunach znajdą się również inne osoby.

Promieniowanie podczerwone rozgrzewające ciało człowieka w saunie

domowe sauny infraredNa szczęście istnieje rozwiązanie, jak mieć saunę tylko dla siebie. Na polskim rynku znajdują się firmy, które projektują i montują sauny w domach. Najczęściej nie są to sauny parowe, ale nowoczesne sauny na podczerwień, które wymagają do zasilania tylko prądu i nie muszą zajmować sporo miejsca. W domu można zbudować saunę jednoosobową i kilkuosobową. W ofercie firm tworzących sauny każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Takie domowe sauny infrared wcale nie wykorzystują zbyt wiele energii elektrycznej. Najpierw trzeba poczekać kilka minut, aż sauna się nagrzeje, a później można z niej już korzystać. Warto co kilka dni zorganizować sobie takie mini spa dla swojego ciała i skorzystać z sauny na podczerwień. Działanie sauny infrared jest zupełnie inne niż w przypadku saun parowych. Trzeba pamiętać, że tutaj nie dochodzi do ogrzewania powietrza, które następnie nagrzewałoby ciało człowieka. W saunach na podczerwień ciało człowieka nagrzewane jest bezpośrednio. Polega to na tym, że promieniowanie podczerwone dociera do skóry człowieka i nagrzewa ją.

W skórze znajdują się naczynia krwionośne, więc krew ulega nagrzaniu, zaczyna płynąć szybciej i w ten sposób ogrzewa całe ciało. Sauna na podczerwień nie marnuje energii elektrycznej na wcześniejsze ogrzanie powietrza w kabinie. Cała sauna zasilana jest prądem przemiennym, który jest wykorzystywany w domu na co dzień – wystarczy podłączyć panele do gniazdka elektrycznego, by cieszyć się chwilą relaksu w saunie.

Po więcej informacji udaj się na: https://sauna-r.com