Rower to ostatni krzyk mody – rower elektryczny

Rower to ostatni krzyk mody. I nie są to już modne kiedyś tak zwane „górale” czy zwykłe składaki. Nie są to te same pojazdy na które wsiadało się w dresie i jechało do parku. Dziś są to prawdziwe środki lokomocji.

Kierowcy samochodów zostawiają swoje pojazdy i przesiadają się na rowery holenderskie. Ta przesiadka niemal nie posiada wad. Jazda dobrze wpływa na zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne, ominąć można łatwo korki, oszczędza się na paliwie a i sama droga, którą się jedzie wygląda inaczej zza kierownicy a inaczej z siodełka.
Dużym plusem jest też mniejszy problem z parkowaniem. Coraz częściej spotkać można miejsca parkingowe dla rowerów.
Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem albo jadąc do pracy nie chcą się zbyt mocno spocić świetnym wyjściem są rowery elektryczne. Wyglądające przeważnie jak rowery miejskie mają dodatkowo zamontowany silnik elektryczny, który wspomaga jazdę. Mimo silniczka rowery te posiadają klasyczne pedały.

Istotną sprawą jest fakt, że miasta coraz bardziej dbają o budowę ścieżek rowerowych. Rowerzyści często boją się jeździć ulicami a jazda po chodniku jest niedozwolona, z niewielkimi odstępstwami, więc droga dla rowerów to bardzo ważna kwestia.