Rolety w oranżerii

Osoby, które posiadają w domach ogrody zimowe, z pewnością wiedzą jak to jest, gdy wnętrze oranżerii zaczyna się nagrzewać pod wpływem promieni słońca, które padają na szkło w samo południe. W zimie natomiast temperatura wewnątrz spaść może tak, że użytkowanie jego powierzchni stanie się niemożliwe. W takim przypadku pomocne okażą się rolety.

Poziome rolety w oranżerii

rolety na dach ogrodu zimowegoZe względu na konstrukcję dachu ogrodu zimowego, niemożliwe jest zastosowanie zwyczajnych rolet. Poziome tafle szkła mogą zostać zakryte dzięki użyciu specjalnych systemów stworzonych specjalnie w tym celu. Przypominają on konstrukcje używane w montażu rolet wewnętrznych. W specjalnej obudowie, znajduje się cylinder, na który nawinięty jest materiał. Ten poruszany jest za pomocą mechanizmu za sprawą sznurka lub napędu elektrycznego. Rolety na dach ogrodu zimowego mechanizm ten muszą mieć wyposażony o dodatkowy system napinający materiał po obu stronach szyby. Dzięki temu porusza się on w płaszczyźnie horyzontalnej, a nie zwisa w dół ogrodu. Tak jak w zwykłych roletach, tak i tutaj wybrać można kolor i strukturę zastosowanego materiału. Wykazuje się on nie tylko właściwościami zacieniającymi, ale i termoizolacyjnymi. Dzięki temu wnętrze ogrodu nie będzie się nagrzewać tak mocno, a zimą temperatura w nim nie będzie gwałtownie spadać.

Ogrody zimowe są konstrukcjami, w których nawet sufit składa się z tafli szkła. Powoduje to silne nagrzewanie się lub wychładzanie pomieszczenia. O ile na ścianach bocznych możliwy jest montaż standardowych rolet, o tyle na suficie zastosować należy specjalny ich rodzaj. Dzięki użyciu mechanizmu napinającego są one w stanie poruszać się w płaszczyźnie poziomej, odgradzając promienie słoneczne lub zapobiegając skokom temperatury.