Rodzaje kredytów, jakie można wziąć?

Kredyt to wyraz, który zna chyba nawet najmniejsze dziecko, ale już nazwy konkretnych kredytów są nam mniej znane, dlatego warto przyjrzeć się, jakie kredyty wyróżniamy. Chyba najbardziej znamy określenie jest tani kredyt gotówkowy no cóż nie ma tu nic skomplikowanego, idziemy do banku i jeśli spełniamy warunki dostajemy kredyt gotówkowy.

Ten rodzaj kredytu jest chyba najbardziej popularny. Można go, bowiem przeznaczyć na dowolny cel. Mamy również kredyt hipoteczny, który bierzmy pod zastaw nieruchomości, zwykle udzielany jest klientom banku na budowę domu. Jest to kredyt długo terminowy. W przypadku kredytu gotówkowego, mamy średnio okres 2 lat na spłatę zaciągniętego kredytu, ale to w dużej mierze zależy od baku, natomiast kredyt hipoteczny może być wzięty nawet na okres 35 lat. Kredyt dewizowy – Udzielany jest w pięciu podstawowych walutach, tj. dolarach USA, markach niemieckich, frankach francuskich funtach szterlingach oraz frankach szwajcarskich.
Jak wiadomo nie zawsze zaciągnie takie kredytu jest dobre, ale wciąż spora część osób decyduje się na tego rodzaju kredyt? Kredyt inwestycyjny to rodzaj kredytu przeznaczonego na finansowanie nakładów gospodarczych, czyli tworzenie nowych lub powiększenie już istniejących środków trwałych. Kredyt obrotowy to kredyt dla przedsiębiorców, a jest on przeznaczony na opłacenie bieżących potrzeby związanych z prowadzoną działalnością gospodarczej, a chodzi tu np. o zakup materiałów. Kolejny rodzaj kredytu to kredyt lombardowy, który udzielany jest pod zastaw papierów wartościowych, a także towarów i przedmiotów wartościowych. Jest to kredy udzielany na krótki okres spłaty, bo zaledwie od 7 dni do 3 miesięcy. Tego rodzaju kredyt bardzo często zabezpieczany jest biżuterią lub innymi cennymi przedmiotami. Wybór konkretnego kredytu jest ściśle związany z naszymi lub firmowymi potrzebami.

Pamiętajmy, że przy wyborze banku, który udziel nam kredytu należy kierować się rozsądkiem i oprocentowaniem. Jeśli chcemy wziąć kredyt gotówkowy najlepiej skorzystać z porównywarki