Przyjazne mydła do twarzy

Mydło to rzecz absolutnie banalna, czy to w kostce, czy to w płynie — powinno być ono w każdej toalecie. I z zasady tak jest. Dość często zdarza się jednak, że publiczna toaleta jest tego luksusu pozbawiona, jednak nie zajmujmy się teraz publicznymi toaletami, gdzie przecież brakuje nieraz o wiele, wiele więcej, aniżeli tego zwykłego, trywialnego i mniej lub bardziej szarego mydła.

Nie stosuj przypadkowego mydła do twarzy

mydło do twarzyMydło powstało z myślą o czystości, gdzieś w zamierzchłej starożytności, wiemy o tym rzecz jasna z opublikowanych nie tak dawno raportów amerykańskich instytutów naukowych. Nie historia jednak owej, różowej, lub też kremowej kosteczki jest dziś tematem niniejszej rozprawki, ale – niespodzianka – używanie mydła do twarzy. A ściślej – do skóry twarzy. Uściślenie ma na celu subtelne zwrócenie uwagi na nagminnie lekceważony fakt istnienia pewnej, choć niewielkiej różnicy pomiędzy „zwykłą” skórą a „skórą twarzy”. W prasie specjalistycznej skóra twarzy jest nazywana „cerą”. W największym skrócie należy powiedzieć, że skóra twarzy zawiera mniej tłuszczu aniżeli skóra reszty ciała, a że twarz człowieka jest ciągle wystawiona na działanie wszelakich czynników zewnętrznych – jest to najwrażliwsza część jego ciała. W związku z powyższym – mydło do twarzy może być użyte – jeśli jest przeznaczone do tego organu i basta. Tytułem ciekawostki niech będzie dla Ciebie informacja, że nie ma w naszym pięknym kraju toalety publicznej, w której znajduje się mydło przeznaczone do mycia twarzy – dotyczy to również twarzy mężczyzn.

Na rynku mydeł jest około 3 trylionów gatunków – dla każdej grupy etnicznej, wyznaniowej, każdej klasy społecznej oraz też i bractw dietetycznych najróżniejszej maści – do wyboru, do koloru. Różnią się po pierwsze ceną, po drugie ceną i po trzecie – ceną. Albowiem skład mydła jest w mniejszym lub większym stopniu ten sam – mydło to sól i wyższe kwasy tłuszczowe. Mydło przeznaczone do mycia twarzy to z zasady i budowy nie jest już mydło – to specjalny detergent myjący tylko i wyłącznie tę część ciała i koniec kropka.