Praktyczna piżama dla dziecka

Za zakup ubrań dla dziecka przeważnie odpowiada ich mama, bo to ona najczęściej odwiedza sklepy z odzieżą dziecięcą. Przeważnie oddzielnie są sklepy dla niemowląt i starszych dzieci, które mogą być stacjonarne lub internetowe.

W jakich piżamach śpią kilkulatki?

piżama dziecięca 116Dopóki maluchy korzystają z pieluszek, to najczęściej rodzice im zakładają body i pajacyki, ponieważ to idealny strój dla nich. Umożliwia łatwą i szybką zmianę pieluszki, bo mają praktyczne rozpięcia. Jednak większe dzieci już ich nie potrzebują, bo załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na nocnik lub do toalety. To idealny moment na zmianę garderoby na taką, którą noszą już starsze dzieci. Na co dzień można ich ubierać dresy, sukienki, czy spodenki, a do spania będzie najlepsza piżama dziecięca 116, która będzie dwuczęściowa. Przeważnie składają się one z koszulki i spodenek, ale znajdziemy również koszulki nocne dla dziewczynek. Piżamka dla dziecka może być w wersji na lato z krótkimi spodenkami i krótkim podkoszulkiem albo w wersji na zimę z długimi nogawkami i rękawami. Przeważnie są one wykonane z miękkiej bawełny, ale znajdziemy również piżamę frote lub nawet uszytą z polaru. Mogą być zakładane przez główkę lub rozpinane na guziki czy zatrzaski. Dla rodziców z pewnością największe znacznie ma ich jakość, natomiast dla dzieci kolor i nadruki, które się na nich znajdują. Z pewnością maluchy będą zachwycone, kiedy dostaną piżamę z ulubionymi bohaterami bajek, dlatego rodzice często właśnie takie modele wybierają.

Ceny piżam dziecięcych wahają się od dwudziestu do nawet osiemdziesięciu złotych. Przede wszystkim zależą od producenta i modelu, czy pochodzi on z bieżącej czy z kolekcji  poprzedniego sezonu. Żeby zawsze była czysta w zapasie, wystarczy kupić dwie – trzy pary.