Polecane sery do wina

Nie da się ukryć, że często tak do końca nie wiemy, jakie produkty spożywcze dobrze ze sobą współgrają. Nie potrafimy również łączyć jedzenia z różnymi napojami, również alkoholowymi. Może się okazać, że dane wino nie pasuje do przygotowanej przez nas przystawki czy potrawy i później będziemy odczuwać tego konsekwencje. Wino ma poprawiać nie tylko nastrój, ale również trawienia. Co do niego pasuje?

Duży wybór serów do wina

jakie sery do winaNiewielkie ilości dobrej jakości alkoholu na pewno nikomu nie zaszkodzą, a mogą nawet pomóc. Wiele osób lubi czasem napić się lampki wina. Warto również dobrać do niego jakiś dodatek. Nie każdy wie jednak, co to może być. Musi przecież nie tylko nam smakować, ale przede wszystkim dobrze komponować się z wybranym winem. Takie połączenia ma sprawiać, że poczujemy się doskonale. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie sery do wina byłyby najlepsze? Nie jest to wcale aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kierować się pewnymi regułami. Sera o delikatnym smaku nie należy łączyć z ciężkim czerwonym winem. Uznaje się, że jeśli wino mają więcej niż 14,5% alkoholu, należy je łączyć z serami o intensywnym smaku. Gouda czy cheddar świetnie będą smakowały w połączeniu z winem merlot. Natomiast kilkuletnie wino czerwone będzie pasowało do dojrzałych i twardych serów żółtych. Słodkie wina warto łączyć z serami pleśniowymi i mocno pachnącymi.

Faktem jest to, że ludzie od tysięcy lat spożywali wino. Z pewnością kiedyś inne były do niego dodatki, natomiast dziś świetnie komponuje się ono z różnorodnymi serami. Trzeba pamiętać jednak o tym, że do uzyskania głębi smaku wina, należy dobrać odpowiedni ser. Lekkie białe wino poprawi nam humor wtedy, gdy połączymy je z delikatnym serem, natomiast czerwone pasuje idealnie do serów o większej zawartości tłuszczu.