Polecane i eleganckie urny

Choć na co dzień o tym nie myślimy to jednak zdarzają się momenty, w których każdy człowiek chociaż raz w swoim życiu musi mierzyć się ze stratą swojej bliskiej osoby. Część z nas przeżywa to łagodniej, zwłaszcza, jeśli bliski borykał się z przewlekłą chorobą i byliśmy na to przygotowani. Jednak są również osoby, które bardzo trudno przechodzą żałobę i nie myślą o niczym innym.

Pochówek w urnie zyskuje na popularności

urny z warszawyNiestety, pomimo ciężkiego okresu, jakim jest żałoba, musimy stanąć na nogi i w krótkim czasie po stracie zorganizować pogrzeb i konsolację. Do tej pory zazwyczaj ciało zostawało odpowiednio przygotowane do pochówku i umieszczane w trumnie. Obecnie jednak możemy zdecydować się na kremację zwłok i umieszczenie prochów w urnie. Społeczeństwo coraz częściej decyduje się na skorzystanie z tego zabiegu. Jeśli chodzi o samą urnę to wybór jest naprawdę szeroki. Urny z Warszawy dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach, a także mogą wyróżniać się wieloma zdobieniami. Warto wiedzieć, że mogą być one także wykonane z różnych materiałów, wśród których największą popularnością cieszy się drewno i ceramika. Istotna dla wielu osób może być również cena takiej urny. Okazuje się, że nie jest ona tak wysoka, jak mogłoby się nam wydawać, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na pochowanie bliskiego w urnie, jeśli taka była jego wola. Urny możemy zakupić w zakładach pogrzebowych, więc będziemy je widzieć z bliska przed dokonaniem zakupu, co znacznie ułatwi nam dokonanie wyboru.

Nowością dla wielu osób może być fakt, że obecnie mamy możliwość personalizacji takiej urny. Polega ona nie tylko na umieszczeniu daty urodzenia i śmierci danej osoby, a także jej wieku, czy imienia i nazwiska. Możemy zdecydować się na wygrawerowaniu na urnie sentencji, którą kierował się zmarły za życia, czy też jego ulubionego powiedzenia.