Pierwsze kroki w detailingu

Każdy kierowca chciałby mieć wieczne nowe auto, które doskonale się prezentuje i bez zarzutu działa. Jednak z upływem czas, lakier blaknie i pojawiają się na nim drobne rysy, które znacznie obniżają jego wartość materialną i wizualną.

Jak zacząć przygodę z auto detailingiem?

auto detailing pierwsze krokiNie da się uchronić samochodu przed uszkodzeniami, ponieważ cały czas go używamy.Tak samo jak części się zużywają, podobnie dzieje się z lakierem, który każdego dnia jest poddawany wielu szkodliwym czynnikom. Bez wątpienia szkodzi mu słońce, ptasie odchody, kontakt z gałęziami czy pazurami kotów. Na szczęście jest skuteczny sposób na zabezpieczenie go przed takimi uszkodzeniami. Jest to auto detailing pierwsze kroki można stawiać po przeczytaniu poradnika na temat odpowiedniej techniki pielęgnacji. Mówiąc w skrócie, auto detailing jest dość nową dziedziną motoryzacji, która zajmuje się profesjonalnym myciem, czyszczeniem, polerowaniem i woskowaniem pojazdu. Wymienione zabiegi mają na celu maksymalne podniesienie walorów estetycznych i wizualnych samochodu. Dzięki temu jego wartość znacznie wzrasta. W taki sposób można wykonać renowację starego samochodu, który nadaje się na złom lub jego lakier czy wnętrze, dawno zapomniały o czasach świetności. Najważniejszym krokiem w detailingu jest mycie i czyszczenie, które skutecznie usuwa lekkie i trwałe zabrudzenia w bezpieczny sposób. Wszystko wykonywane jest specjalnymi, delikatnymi kosmetykami samochodowymi oraz miękkimi ściereczkami, aby nie porysować powłoki lakieru.

Kiedy powierzchnia samochodu jest już całkowicie czysta, można przystąpić do kolejnego kroku, czyli polerowania. Choć kompletna pielęgnacja samochodu tą metodą zajmuje sporo czasu, to efekt końcowy może zaskoczyć niejednego właściciela pojazdu.